Tag: qënit

Në koma për muaj e vjet: 4 persona tregojnë çka panë e çka zbuluan sa ishin ‘të vdekur’

17/12/2019

Të qenit në gjendje kome mund të jetë një përvojë në ndryshim të jetësNjerëzit zakonisht flasin për vizione të çuditshme ose të frikshme që kanë ... Read More

Kjo është vitamina e vetme që shkrin dhjamin e tepërt

11/12/2019

Nëse trupi juaj është larg të qenit perfekt, me siguri që presionin e ardhjes së verës po e ndjeni edhe më shumë.Ekzistojnë pafund mënyra si ... Read More

Paralajmërimi: Mos përdoni telefonin në WC, rrezikoheni nga kjo sëmundje

04/10/2019

Të qenit i lidhur në telefonin tuaj, sigurisht nuk është një tipar i pazakontë këto ditë.Dhe në këto kohë moderne, pavarësisht nëse nuk e pranojmë ... Read More

‘Qeni më i gjatë’ në botë

24/09/2019

Një fotografi e qenit për të cilin besohet të jetë më i gjati në botë, është postuar në profilin e Instagram – LADbible. Videoja u ... Read More

Galaxy S12 do të ketë jetëgjatësi shumë më të madhe të baterisë

20/08/2019

Telefonat inteligjentë janë mbresëlënës në një numër mënyrash, por të qenit në gjendje të zgjasin një fundjavë të tërë pa pasur nevojë ti mbushni nuk ... Read More

Pse gjinjtë e femrave tek njerëzit janë aq të mëdhenj

09/08/2019

Gjinjtë janë të formave dhe të madhësive të ndryshme, por e kanë një të përbashkët: Të qenit ndryshe tek njerëzit në krahasim me qeniet e ... Read More

Reperi i njohur bëhet baba për herë të parë

28/07/2019

22:52 | 07/28/2019 Artisti i njohur ka shijuar ndjenjën e të qenit prind. Kendrick Lamar reperi që për shumë kënd është ikonë e repit në ... Read More

Gratë që jetojnë afër rrugëve me trafik ka më shumë shanse të mbesin infertile

25/06/2019

Gratë që jetojnë në zona me ndotje të mëdha mund të përballen me rrezikun e të qenit infertile, thotë një studim.Hulumtuesit frikësohen se frymëmarrja në ... Read More

Shalqini jep të mira të shumta për shëndetin

08/06/2019

Shalqini sigurisht që është fruti i verës për përsosmëri. Por pak e dinë se përveç të qenit i mirë, ai gjithashtu përmban përfitime medicinale pasi ... Read More

Përfitimet që i ndodhin trupit nëse nuk hani mish

30/05/2019

Debatet për të mirat dhe të këqijat e të qenit vegjetarian duket se do të jenë të përjetshme. Megjithatë, ekspertët shëndetësorë kësaj radhe janë përqendruar ... Read More

Reportazh i BBC: A është Prishtina kryeqyteti më i shëmtuar në Evropë?

06/03/2019

“Prishtina, Kosova ka epitetin shpesh e të qenit një nga kryeqytetet më të shëmtuara të Evropës. Është sigurisht një vend ku nuk kam menduar kurrë ... Read More

Almeda Abazi përkohësisht bëhet biondinë

09/01/2019

Almeda Abazi gjatë këtij viti do të shijoj ndjenjën e të qenit prind për herë të parë. Bukuroshja shqiptare në gjysmën e parë të vitit ... Read More