Tag: qentë

Stresi i njerëzve dhe i qenve është i sinkronizuar

09/06/2019

Stresi është i sinkronizuar për qentë dhe pronarët e tyre, pasi nivelet e hormonit të afërm, kortizolit, të pranishëm si tek qentë dhe njerëzit e ... Read More

Të flasësh me qenin tënd nuk është çmenduri, të kupton shumë mirë

02/06/2019

Por në këtë artikull ju prezantojmë me një studim që tregon se qentë janë shumë inteligjentë dhe  madje mund të kuptojnë se çfarë u thua. ... Read More

Qeni mund të nuhasë sulmin epileptik para se ai të ndodhë dhe kështu t’jua shpëtojë jetën

10/05/2019

Në Francë është zbuluar që qentë mund të nuhasin sulmin epileptik Qeni vërtet është miku më i mirë i njeriut. Hulumtimi i ri në Universitetin ... Read More

Qentë endacak, ende paraqesin rrezik për qytetarët (Video)

23/04/2019

Qentë endacak vazhdimisht janë duke paraqitur rrezik për qytetarët në vend. Lexuesit e Telegrafit kohë pas kohe dërgojnë video ku shihen dhjetëra qenë endacak, të ... Read More

Qentë endacakë sulmojnë një 5 vjeçar në Lipjan

16/04/2019

Një fëmijë 5-vjeçar është sulmuar nga qentë endacakë ditën e sotme në fshatin Ribar i Madh të Komunës së Lipjanit. KosovaPress ka mësuar se djali ... Read More

Dentisti turk kalon kohën e lirë, duke mbuluar macet dhe qentë endacakë nëpër Stambollin e ftohtë (Foto)

24/01/2019

Macet dhe qentë endacakë që flenë nëpër Stambollin e ftohtë të këtyre ditëve, kanë një mbrojtës të pazakontë, që po i mbulon për t’i mbajtur ... Read More

Rastet të reja të sulmeve nga qentë endacak, qytetarët kërkojnë masa mbrojtëse

10/03/2018

10 March 2018 / 19:04 Problemi me qentë endacak assesi të gjej zgjidhje. Mendohet të ketë rreth 10 mijë qen të tillë pa përkujdesje e ... Read More