Tag: Qeverinë

Punon në kryeministri/ Infektohet me Covid-19 këngëtari shqiptar

01/07/2020

Këngëtari i njohur, njëkohësisht punonjës në Qeverinë e Kosovës Yll Valla, është infektuar me koronavirus.IndeksOnline mëson se Yll Valla, zyrtar në Ministrinë e Pushtetit Lokal, ... Read More

Infektohet me COVID-19 këngëtari shqiptar, punon në ministri

01/07/2020

Këngëtari Yll Valla, njëkohësisht dhe punonjës në Qeverinë e Kosovës ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar dhe vetë këngëtari në një prononcim ... Read More

Gjuriq: Vuçiq foli pa kalkulime për Kosovën

27/05/2019

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë e Kosovës në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq, është deklaruar lidhur me fjalimin gati tre orësh të presidentit Aleksandar Vuçiq në ... Read More

Gjuriq thotë se Lista Serbe është e gatshme të rrëzojë qeverinë Haradinaj

25/05/2019

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e ... Read More

Gjuriq paralajmëron kundërmasa ndaj Kosovës

23/05/2019

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se vendosja e masave të mundshme kundër masave të Prishtinës ... Read More

Gjuriqit serish i ndalohet hyrja në Kosovë?

20/05/2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka akuzuar Prishtinën zyrtare se nuk e kanë lejuar të vizitojë sot ... Read More

Cakaj në 70 vjetorin e themelimit të Këshillit të Evropës flet për Shqipërinë dhe Kosovën

18/05/2019

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme në Qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj, ka marrë pjesë në 70 vjetorin e themelimit të Këshillit të Evropës. ... Read More

Cakaj takon Jagland, bisedojnë edhe për Kosovën

18/05/2019

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme në Qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të Këshillit të ... Read More

Serbia nuk zbaton marrëveshjet me Kosovën, nuk zhvillohen as takimet për kufirin

15/05/2019

Arrestimi i shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, në marsin e vitit 2018, nuk ka kaluar pa veprime hakmarrëse nga ... Read More

Kordinatori Hoti: Më 15 prill kam parashtruar kërkesë për raportim në Komisionin për Arsim, nuk kam marr përgjigje

13/05/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti përmes një njoftimi për media ka thënë se ishte ai që ka ... Read More

Ligji i ri për Qeverinë e Kosovës i lë pa punë 300 të emëruar politikë

05/05/2019

Shpenzimet e shumta në paga, mëditje dhe shërbime të tjera për të emëruarit politikë në Qeverinë Haradinaj pritet të zvogëlohen me Ligjin e ri për ... Read More

Hyseni: Përfshirja e Gjermanisë dhe Francës në dialog lajm i mirë, por rolin e SHBA-ve nuk e zëvendëson askush (Video)

03/05/2019

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skënder Hyseni ka thënë se në Samitin e Berlinit sipas të gjitha analizave, tema e ... Read More