Tag: qeverisë

Leonardo DiCaprio kundër vendimit të Qeverisë shqiptare

31/10/2019

Leonardo DiCaprio ka reaguar kundër vendimit të Qeverisë shqiptare për të ndërtuar tetë hidrocentrle në Vjosë, shkruan lajmi.net.Përmes një postimi në Instagram, aktori ka publikuar ... Read More

Bien ndjeshëm vdekjet e shkaktuara nga virusi HIV

30/07/2019

Sipas një raporti të qeverisë së Afrikës së Jugut, vdekjet dhe infektimet nga virusi HIV/SIDA në këtë vend kanë shënuar rënie të vazhdueshme që nga ... Read More

Opozita nuk llogarit në votat e Listës Serbe për rrëzimin e Qeverisë (Video)

23/05/2019

Ndonëse nuk e shohin Listën Serbe si alternativë për rrëzimin e qeverisë, partitë opozitare, nuk e përjashtojnë një mundësi të tillë. Opozitës i duhet edhe ... Read More

Mirëpriten sanksionet e Amerikës për të korruptuarit

18/05/2019

Pas shpërfilljeve të qeverisë “Haradinaj” ndaj thirrjeve të bashkësisë ndërkombëtare për largim nga pozitat e larta zyrtare të individëve të dënuar për krime lufte, nën ... Read More

Ambasada amerikane kundër emërimeve në pozita të larta të njerëzve që kanë kryer krime

14/05/2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbesin thellësisht të shqetësuara nga veprimi i qeverisë së Kosovës për emërimin e individëve të pakualifikuar në pozita të larta ... Read More

Haradinaj: Mogherini në Tiranë kërkoi heqjen e taksës për ta ndarë Kosovën

14/05/2019

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Haradinaj ... Read More

240 mijë turistë vizituan Shqipërinë gjatë muajit mars 2019

12/05/2019

Përkundër paralajmërimeve të vazhdueshme të qeverisë se protestat e nisura në muajin shkurt nga opozita, do të ndikonin në imazhin e Shqipërisë dhe në numrin ... Read More

Dy vjet nga rrëzimi i qeverisë Mustafa, Rugova me akuza të mëdha për koalicionin PAN

10/05/2019

Në dy vjetorin e rrëzimit të Qeverisë Mustafa, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova ka akuzuar ashpër qeverinë aktuale. Rugova për Telegrafin tha ... Read More

Dy vjet nga rënia e qeverisë LDK- PDK

10/05/2019

​Sot janë bërë dy vjet nga votimi i mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, të iniciuar nga opozita dhe mbështetur nga Partia Demokratike e ... Read More

Pas taksës, krerët e Kosovës paralajmërojnë masa të tjera ndaj Serbisë

07/05/2019

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind për të gjitha importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina mund të pasohet edhe me ... Read More

Hoxhaj reagon pas akuzave të Sali Berishës për presidentin Thaçin

07/05/2019

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, i cili ka akuzuar  presidentin e Kosovës, Hashim ... Read More

Haradinaj: Samiti i Berlinit e ka normalizuar rajonin

02/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë ka thënë se Samiti i Berlinit e ka normalizuar rajonin, dhe që pjesa kryesore e këtij ... Read More