Tag: qeverisë

Zyrtare: Masat e reja anti-covid hyjnë në fuqi nga nesër

05/07/2020

Ende nuk ka ndonjë komunikim zyrtar pas mbledhjes së Qeverisë e cila filloi në ora 18:00 e temë diskutimi kishte masta e reja anti-covid. Veçse ... Read More

Kombinimi fatal: Covid dhe grip në të njëjtën kohë

24/06/2020

Ekspertët kryesorë të qeverisë amerikane kanë paralajmëruar Kongresin për ngarkesën e jashtëzakonshme me të cilën mund të përballen spitalet në vjeshtë dhe dimër ndërsa rastet ... Read More

“Bëj tifo për Italinë dhe Juve”, Edi Rama “pushton” edhe mediat sportive

31/03/2020

Edi Rama ka pushtuar italianët në 2 minuta e 20 sekonda, me një gjest nobilist. Nisma e qeverisë shqiptare për të dërguar 30 mjek në ... Read More

Zyrtare/ Coronavirusi prek edhe futbollin, shtyhet ndeshja Juventus-Inter, ja kur do të luhet

29/02/2020

Pritej ajo që ndodhi dhe që u lajmërua vetëm pak çaste më parë! Me një dekret të qeverisë së Italisë, janë spostuar të pesta ndeshjet ... Read More

Leonardo DiCaprio kundër vendimit të Qeverisë shqiptare

31/10/2019

Leonardo DiCaprio ka reaguar kundër vendimit të Qeverisë shqiptare për të ndërtuar tetë hidrocentrle në Vjosë, shkruan lajmi.net.Përmes një postimi në Instagram, aktori ka publikuar ... Read More

Bien ndjeshëm vdekjet e shkaktuara nga virusi HIV

30/07/2019

Sipas një raporti të qeverisë së Afrikës së Jugut, vdekjet dhe infektimet nga virusi HIV/SIDA në këtë vend kanë shënuar rënie të vazhdueshme që nga ... Read More

Opozita nuk llogarit në votat e Listës Serbe për rrëzimin e Qeverisë (Video)

23/05/2019

Ndonëse nuk e shohin Listën Serbe si alternativë për rrëzimin e qeverisë, partitë opozitare, nuk e përjashtojnë një mundësi të tillë. Opozitës i duhet edhe ... Read More

Mirëpriten sanksionet e Amerikës për të korruptuarit

18/05/2019

Pas shpërfilljeve të qeverisë “Haradinaj” ndaj thirrjeve të bashkësisë ndërkombëtare për largim nga pozitat e larta zyrtare të individëve të dënuar për krime lufte, nën ... Read More

Ambasada amerikane kundër emërimeve në pozita të larta të njerëzve që kanë kryer krime

14/05/2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbesin thellësisht të shqetësuara nga veprimi i qeverisë së Kosovës për emërimin e individëve të pakualifikuar në pozita të larta ... Read More

Haradinaj: Mogherini në Tiranë kërkoi heqjen e taksës për ta ndarë Kosovën

14/05/2019

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Haradinaj ... Read More

240 mijë turistë vizituan Shqipërinë gjatë muajit mars 2019

12/05/2019

Përkundër paralajmërimeve të vazhdueshme të qeverisë se protestat e nisura në muajin shkurt nga opozita, do të ndikonin në imazhin e Shqipërisë dhe në numrin ... Read More

Dy vjet nga rrëzimi i qeverisë Mustafa, Rugova me akuza të mëdha për koalicionin PAN

10/05/2019

Në dy vjetorin e rrëzimit të Qeverisë Mustafa, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova ka akuzuar ashpër qeverinë aktuale. Rugova për Telegrafin tha ... Read More