Tag: quajtur

Zbulohet homo sapiensi më i vjetër joafrikan

13/07/2019

“Apidima 1, sikurse e kanë quajtur shkencëtarët, është më i vjetri nga gjithë homo sapiensët e zbuluar jashtë Afrikës”, shpjegon Katerina Harvati e universitetit Tubingen ... Read More

Fakte interesante për tuberkulozin

27/06/2019

Tuberkulozi është një infeksion i shkaktuar nga një bakter i quajtur Mycobacterium tuberculosis, i cili zakonisht i prekë mushkëritë. Në disa raste të rralla ky ... Read More

iPhone 11 shfaqet në videon konceptuale (Video)

24/05/2019

Një video e re e publikuar kohët e fundit nga një kanal në YouTube, i quajtur Techy Paradise, bën një punë të mirë për të ... Read More

Vetëvendosje mohon akuzat e PDK-së për tregtim votash me Listën Serbe

19/05/2019

Kandidati i Vetëvendosjes për Mitrovicën e Veriut, Erden Atiq, i ka quajtur shpifje akuzat e kundër kandidates së tij nga PDK-ja, Gonxhe Çaushit, e cila ... Read More

Aksident në rrugën Levan-Tepelenë, një i vdekur dhe dy të lënduar

15/05/2019

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në vendin e quajtur “Gurorja e Kremenarit” ku janë përplasur automjeti tip “Benz” me automjetin tip furgon. ... Read More

Daçiq: Bosnjën nuk e pyet askush, për Kosovën do të bisedohet me fuqitë e mëdha

01/05/2019

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq e ka quajtur absurde dhe qesharake deklaratën e Kryetarit të Këshillit të Ministrave të Bosnjës e Hercegovinës ... Read More

Aksident i rëndë në Tiranë, vetura ndahet në dy pjesë (Foto)

29/04/2019

Një aksident i rëndë të hënën ka ndodhur në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në vendit të quajtur “Casa Italia”. Policia e Shqipërisë ka dal në ... Read More

Zbulohet hajduti i ‘të pasurve’ në Angli, shqiptari që grabiti 10 milionë funta ndër vite (Foto)

25/04/2019

Një hajdut i quajtur “Wimbledon Prowler” është duke u përballur me dënim pas hekurave pas pranimit të vjedhjes së më shumë se 500 mijë paundëve ... Read More

Beqaj thotë se taksa 100 për qind ishte një “budallaki” e vogël (Video)

13/04/2019

Analisti politik, Belul Beqaj e ka quajtur “budallaki” vendimin e Qeverisë Haradinaj, për vendosjen e taksës 100 për qind për Serbinë dhe Bosnjën e Hercegovinën. ... Read More

Ndalohen dy shtetas të Shqipërisë në vendkalimin kufitar “Bllato”

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T09:59:20+02:00 Më 10 prill 2019, në orën 12:50, në vendin e quajtur “Kryqëzim Krivska” në afërsi të vendkalimit kufitar “Bllato”, policia kufitare për shkak ... Read More

Vijojnë hetimet për avionin e rrëzuar në “Sollunska Gllava”

04/04/2019

S A 2019-04-04T14:47:31+02:00 Fillojnë hetimet për aksidentin ajror në vendin e quajtur Sollunska Gllava ku humbën jetën një familje bullgare. Institucionet akoma nuk kanë dyshimet ... Read More

Veseli: Krenar të jem sërish kryetar i PDK-së, forcës më të madhe të ndryshimeve në Kosovë

31/03/2019

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli, zgjedhjet e brendshme në këtë parti i ka quajtur model për partitë e tjera në vend, madje i ka krahasuar ... Read More