Tag: quhet

Google dhe ekipi i tij luftojnë aplikacionet “qëllimkëqija”

12/11/2019

Partneriteti i ri quhet App Defense Alliance, dhe pritet të mbrojë mbi 2.5 miliardë pajisje që funksionojnë duke përdorur sistemin operativ Android. Numri i madh ... Read More

Alarmi i mjekëve: “Puthja” shkatërron mëlçinë

09/09/2019

Quhet “Sëmundja e puthjes”, sepse kjo është mënyra e përcjelljes së mikrobit.Mjekët infeksionistë, siç transmeton Shqip studimin, thonë se mononukleoza infektive apo sëmundja e puthjes ... Read More

Të drejtosh shpinën e kërrusur vetëm me goditje, ky doktor meriton “Nobel”

09/09/2019

Kjo histori është e jashtëzakonshme!Djali që shihni në videon e mëposhtme quhet Mun. Ai nuk ndjente asgjë në njërën këmbë për tre muaj, nuk ishte ... Read More

Humb 12 kg në 1 muaj! Provoni këtë dietë ruse që nuk do ju zhgënjejë

13/08/2019

Ajo quhet Ruse dhe ndihmon të humbi peshë ne 1 muaj, rreth 12 kilogramë.Parimet kryesore të dietës ruse janë: Jini të vetëdijshme për kaloritë, por ... Read More

Data e lansimit dhe çmimi për Apple Watch 5

28/07/2019

Për momentin pritet që ora e re të quhet Apple Watch 5. Apple Watch 3 dhe Apple Watch 4 u prezantuan në shtator, kështu që ... Read More

A e njihni këtë bimë? Është një ilaç i fuqishëm natyror dhe një “bombë” me antioksidantë dhe omega 3

17/07/2019

Shumica prej jush ndoshta e njihni Portulacën (ose siç quhet ndryshe burdullak) një bimë e cila mbin vetë dhe që përmban mjaft vlera ushqyese, por ... Read More

Kafsha juaj shpirtërore në bazë të datës tuaj të lindjes

23/05/2019

Ata gjithashtu besojnë në diçka që quhet një totem i lindjes kafshëve, ose kafsha shpirtërore që ju udhëzon përmes jetës në bazë të datës suaj ... Read More

Ishulli i gjarpërinjve në Brazil, ku helmi të vret në mënyrën më të keqe

21/04/2019

Në Brazil, 33 kilometra larg qytetit të Sao Paulos gjendët një vend që quhet ‘Ishulli i Gjarpërinjve’. Ky ishull është i frikshëm dhe besohet se ... Read More

Bukuroshja braziliane i “hap dritaren” Italisë

31/03/2019

Ajo quhet Lilian Leite dhe është mjaft e njohur në Brazil e Portugali, për faktin se ka pushtuar disa herë kopertinat e revistës Play Boy, ... Read More

Bukuroshja spanjolle i ka pasion ngjyrat kuqezi

27/03/2019

Quhet Amngelika del Rio, është modele spanjolle dhe ka pozuar për versionin spanjoll të revistës Playboy. Bukuroshja iberike bie në sy për format e saj bombastike, ... Read More

Liga e “Rikthimit” të Kampionëve – sezoni i çmendur, vetëm deri tani katër rikthime

13/03/2019

Liga e Kampionëve mund të ndryshojë lirisht emrin apo formatin e garës dhe lirisht të quhet “Liga e Rikthimit të Kampionve”. Kjo së paku mund ... Read More

Kur akulli futet edhe nëpërmjet prizave – pamje që tregojnë pasojat e të ftohtit ekstrem në Amerikë (Foto)

31/01/2019

Amerika vazhdon të jetë e pushtuar nga një i ftohtë ekstrem, i shkaktuar nga ajo që quhet “vorbulla polare”, që ka marrë deri tani 12 ... Read More