Tag: QUINTit

Vuçiq përqesh Quintin: Nuk kam lexuar ndonjë gjë më të marrë në jetën time

21/05/2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është shprehur i habitur nga deklarata e vendeve të Quintit pas zgjedhjeve për kryetarët e komunave në veri të Kosovës. Ai ... Read More

Vendet e Quintit i bëjnë thirrje Vuçiqit për vetëpërmbajtje

08/05/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar sot me ambasadorët e vendeve të Quintit – SHBA-në, Britaninë e Madhe, Francën, Italinë dhe Gjermaninë, si dhe ... Read More

Islami: E shoh fillimin e krijimit të një qeverie të re, me LDK-në

29/01/2019

Analisti politik, Dardan Islami, ka thënë se më kërkesën e tij drejtuar vendeve të QUINT-it, Kryeministri Ramush Haradinaj vetëm është duke qartësuar pozicionin e tij ... Read More

Haradinaj letër ambasadorëve të Quint-it dhe atij të BE-së: Taksa hiqet kur të plotësohen këto kushte

28/01/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ua ka dërguar sot një letër ambasadorëve të Quintit dhe ambasadorit të BE-së në Kosovë. Në këtë letër, ... Read More