Tag: qysh

Mane çon në festë ‘Anfieldin’, presioni kalon te City

12/05/2019

16:20 | 12 Maj 2019 16:20 | 12 Maj 2019 Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Wolves, qysh në minutën e 18-të të ndeshjes. Një ... Read More

Arsenali gabon, pak shpresa për Ligën e Kampionëve

05/05/2019

Ekipi i Unai Emery barazoi 1-1 ndaj Brighton, në ‘Emirates’. Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e 9-të, kur Pierre Emerick-Aubameyang shënoi nga pika ... Read More

Kjo gjë nuk ka ndodhur asnjëherë në Premierligë

28/04/2019

Premierliga ka shkruar sot historinë. Premierliga ka vendosur një rekord sot për herë të parë qysh nga themelimi si ligë. Manchester City dhe Liverpool, kanë ... Read More

Gjigantët e Ligue 1 vihen pas Wenger

28/04/2019

Ish trajneri i Arsenal, Arsene Wenger, mund të kthehet në punën e trajnerin qysh në fund të këtij sezoni. Skuadrat e Lyon dhe Paris Saint ... Read More

Moderatorja shqiptare rrëfehet për herë të parë: Jam thinjur qysh në moshën…

19/04/2019

Moderatorja shqiptare rrëfehet për herë të parë: Jam thinjur qysh në moshën… Fatma Haxhialiu, është ndër moderatoret më të pëlqyera për shkak të karakterit të ... Read More

Arti i veçantë nga Abedin Selimi, bën vepra gjigante i frymëzuar nga simbolet patriotike (Video)

18/04/2019

Qysh si fëmijë Abedin Selimi ka punuar me dru, duke bërë vepra të ndryshme arti. Njëherë bënte vetëm punimet e thjeshta, derisa më vonë ka ... Read More

Greta Koçi publikon video kur ishte 5 vjeçare duke imituar Adelina Ismailin

04/04/2019

Greta Koçi tregon se e ka adhuruar qysh nga fëmijëria, Adelina Ismailin. Këngëtarja shqiptare, Greta Koçi ka publikuar disa video në rrjetet sociale teksa kërcen ... Read More

Geti “bombardon” me Amante

01/04/2019

Ghetto Geasy pas shumë këngëve në bashkëpunim me të tjerët, ka vendosur që qysh në fillim të prillit të vije me një këngë të re, ... Read More

Sot është Dita Ndërkombëtare e Lumturisë

20/03/2019

Dita Ndërkombëtare e Lumturisë është ngjarje botërore e cila festohet çdo vit qysh prej vitit 2013. Kjo ditë festohet me 20 mars në 193 shtete ... Read More

‘Babi Jem Supermen’ me shikueshmëri të lartë

26/02/2019

Shou më i ri familjar, ‘Babi jem Supermen’, qysh në transmetimin e episodeve të para, arriti sukses edhe u bë pjesë e shumë familjeve në ... Read More

Mbledhje solemne, homazhe dhe parakalimi i Ushtrisë së Kosovës, gjithçka nga festa për 11 vjetorin e Pavarësisë (Foto)

17/02/2019

Kremta dhe aktivitetet festive për 11 vjetorin e Pavarësisë së së Republikës së Kosovës, nisën qysh në orët e hershme të mëngjesit të ditës së ... Read More

Interi vë në shitje Perisicin, alarmohen Atletico Madrid dhe Manchester United

23/01/2019

Interi besohet se ka vënë në shitje qysh për këtë afat kalimtar anësorin kroat, Ivan Perisic. Corriere dello Sport shkruan se Interi pas një takimi ... Read More