Tag: Qyshkut

Rrëfimi i Mujë Gashit: U paraqit si invalid, shpëtoi nga masakra në Qyshk (Video)

14/05/2019

Janë bërë 20 vjet kur paramilitaret serbë vranë e masakruan 109 shqiptarë në Qyshk. Masakra e Qyshkut, nuk nuk ishte e para e as e ... Read More

20 vjet nga masakra e Qyshkut

14/05/2019

Masakra e Qyshkut ka ndodhur më 14 maj 1999. Në këtë masakër u vranë dhe u masakruan barbarisht 44 meshkuj. Kjo masakër ishte vetëm njëra ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuari masakrës në Qyshk, tregon si i shpëtoi vdekjes (Video)

12/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur forcat serbe ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, rrëfen tmerrin si serbët tentuan ta djegin për së gjalli (Video)

11/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur kishin shkuar ... Read More

Haradinaj: Masakra e Qyshkut, dëshmi për drejtësinë vendore e ndërkombëtare

14/05/2018

Masakra e Qyshkut është njëra prej ngjarjeve dhe dhimbjeve më të mëdha të kohës së luftës, pra një masakër e plotë civilëve të pafajshëm, të ... Read More

Thaçi: Dëshmorët janë themel i pavarësisë sonë

14/05/2018

​Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka përkujtuar viktimat e masakrës së Qyshkut në shënimin e 19 vjetorit të saj. Thaçi ka thënë se dëshmorët janë ... Read More

Bëhen 19 vjet nga masakra e Qyshkut

14/05/2018

Masakra e Qyshkut ka ndodhur më 14 maj 1999. Në këtë masakër u vranë dhe u masakruan barbarisht 44 meshkuj. Kjo masakër ishte vetëm njëra ... Read More