Tag: qytet

Kjo të ndodh kur ja prekë gruan boksierit

31/05/2020

Tre meshkuj të de.hur në një qytet rus nuk kishin mundur as ta imagjinojnë se argëtimi i tyre në një lokal nate do të kishte ... Read More

5 shenjat më xheloze të horoskopit që s’i lënë partnerët të marrin frymë të qetë

28/08/2019

Takime çdo mbrëmje, shëtitje nëpër qytet të kapur për dore, net të tëra të përqafuar në shtrat. Por me kalimin e kohës, streset e jetës ... Read More

Një vrimë e madhe në Gjermani gëlltiti makinën

04/06/2019

Një vrimë e madhe u shfaq natën në një qytet të vogël në Gjermaninë qendrore dhe ka gëlltitur një rrugë, garazh dhe automobil. Askush nuk ... Read More

Dizajnet e fuqishme që e transformojnë jetesën në qytet

25/05/2019

Të gjithë ata që jetojnë në qytet, qoftë ai i vogël ose i madh, e dinë se mund të jetë sfiduese. Megjithëse disa probleme janë ... Read More

20 vjet nga masakra e Vushtrrisë

22/05/2019

Sot bëhen 20 vjet nga Masakra e Vushtrrisë ku brenda pak orësh në këtë qytet jeta e dhjetëra personave u ndërpre nga forcat policore, ushtarake ... Read More

Berati, qyteti që priti 20 mijë turistë nga janari i këtij viti

28/04/2019

I njohur si qyteti i një mbi një dritareve, Berati është një qytet unik në listën e pasurive të trashëgimisë botërore të UNESCO-s, i ngritur ... Read More

Ajri i ndotur ua rritë të rinjve rrezikun për sëmundje mendore

28/03/2019

Sipas një studimi të ri, rritja në qytet jua rritë rreziqet e zhvillimit të sëmundjeve mendore. Për të parën herën, hulumtuesit e kanë ndërlidhur nivelin ... Read More

Nagasaki, perla midis Lindjes dhe Perëndimit në Japoni (Foto)

27/02/2019

Një qytet i këndshëm, i pasur dhe dinamik, i rrethuar nga parqe natyrore madhështore Edhe pse ikona historike e shkatërrimit të shkaktuar nga bombat atomike ... Read More

Scorsese dhe DiCaprio bashkojnë forcat për një serial

15/02/2019

“Djalli në një qytet të bardhë” është një projekt i përbashkët i Martin Scorsese dhe Leonard DiCaprios, i cili do të jetë një seri televizive ... Read More

Inspektorati në Ferizaj mbyll 13 bastore

07/02/2019

Inspektorati i Komunës dhe Drejtoria e Financave ka mbyllur 13 bastore në qytet dhe fshatra të Ferizajt. Siç njofton Komuna  e Ferizajt, gjatë inspektimeve të ... Read More

Georgina vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale, tregon se në mungesë të Ronaldos kalon kohën me fëmijët

12/01/2019

Një shëtitje në qytet gjatë vikendit, gjithmonë është e mirëpritur dhe këtë mundësi nuk e lëshoi edhe Georgina Rodriguez. Partnerja e Cristiano Ronaldos, tani pasi ... Read More

Bora dhe akulli bllokojnë qytetin, banorët garojnë se kush po publikon pamjet “më të frikshme”! (Foto/Video)

11/01/2019

Banorët e Saratov, një qytet në Rusinë jugore, po konkurrojnë online se cilët mund të postojnë pamjet më të frikshme të makinave të bllokuara nga ... Read More