Tag: qytetar

Rrëfimi tronditës i familjarit për të afërmin që humbi jetën nga Covid-19: Hapa arkivolin dhe…

22/10/2020

Një qytetar, i cili ka preferuar që të ruhet anonimati, në një intervistë për Fax News ka zbuluar detaje tronditëse për të afërmin e tij ... Read More

Humb jetën nga COVID-19 edhe një qytetar i Kamenicës

27/07/2020

Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka njoftuar se edhe një qytetar i kësaj komune ka humbur betejën me koronavirusin. Nëpërmjet një postimi në ... Read More

Rrëfimi i ish-pacientit me COVID-19/ Realiteti në spital krejt ndryshe nga ai në media, qetësi e profesionalizëm nga stafi mjekësor

25/07/2020

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ Shkëlqim Kelo, një qytetar i cili ka qenë i prekur nga COVID-19, por që tashmë fatmirësisht është shëruar nga koronavirusi, tregon eksperiencën ... Read More

Timothy Orr: Çelësi i Komunës së Istogut, çmim shumë i rëndësishëm në karrierë (Video)

08/05/2019

Për nder të kontributit për ushtrinë e Kosovës Istogu sot ka shpallur qytetar nderi Komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, Timothy Orr. Timothy Orr, në ... Read More

Komuna e Ferizajt dënon me 100 euro qytetarin i cili hodhi baltë skaj hekurudhës

23/04/2019

Komuna e Ferizajt ka dënuar me 100 euro një qytetar i cili hodhi baltë përskaj hekurudhës.  Në njoftimi e bërë thuhet se çdo kush që ... Read More

MOST do të ndjekë zgjedhjet me më shumë se 1.500 vëzhgues

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T08:19:22+02:00 Asociacioni qytetar MOST do të monitorojë zgjedhjet me më shumë se 1.500 vëzhgues. Në 1,160 vendvotime. “Vëzhguesit e MOST-it janë statikë dhe do ... Read More

MOST do të vëzhgojë zgjedhjet me 1 500 vëzhgues në terren

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T14:18:30+02:00 Asociacioni qytetar MOST do të monitorojë zgjedhjet e nesërme me më shumë se 1 500 vëzhgues. Në 1 160 vendvotime, të përzgjedhura sipas ... Read More

Rumunët që hakuan 400.000 kompjuter në gjithë botën

15/04/2019

Dy qytetar nga Rumania, Radu Miclaus dhe Bogdan Nicolescu, pritet të dënohen me burg për përfshirjen në një krim të madh kibernetik.Një gjykatë federale në ... Read More

Policia dënon shoferin me 100 euro, në targa kishte të zbehur shkurtesën MK

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T12:45:03+02:00 Një qytetar i Manastirit duhet të paguajë një gjobë prej 100 eurove, për shkak se policia ka konstatuar se targat e regjistrimit të ... Read More

Gjenerali amerikan sot shpallet “Qytetar Nderi” i Deçanit

30/03/2019

Kuvendi i Komunës së Deçanit, sot do të shpall “Qytetar Nderi” gjeneral brigade të Ushtrisë së SHBA-së, John C. Boyd. Kuvendi i Komunës së Deçanit ... Read More

“Let’s Do It” e shqetësuar pas hedhjes se mbetjeve ndërtimore tek Stadiumi “Fadil Vokrri”

18/03/2019

Organizata “Let’s Do It”, ka reaguar pas hedhjes së disa mbetjeve ndërtimore nga një qytetar, tek hapësira afër Stadiumit “Fadil Vokrri”. Në reagim thuhet se ... Read More

Prishtinë, degët e thyera nga era e fortë dëmtojnë veturat (Foto)

03/02/2019

Era e fortë, që ka fryrë sot në Prishtinë, ka shkaktuar dëme si pasojë e degëve të thyera të drujnve. Një qytetar ka dërguar fotografi ... Read More