Tag: qytetarët

Rreziku nga gripi! ISHP apel qytetarëve: Ja si të mbroni veten dhe të tjerët pranë jush

06/01/2020

Instituti i Shëndetit Publik vjen me një apel për qytetarët, në këto ditë të ftohta, ku si pasojë e temperaturave të ulta ka pasur shumë ... Read More

Alarm: Ndalni menjëherë përdorimin e këtij ilaçi, gjendet edhe në Kosovë

27/09/2019

Ky ilaç ka përdorim të shpeshtë nga qytetarët sa herë ndiejnë probleme të barkut, madje e marrin edhe pa recete në farmaci, nuk duhet të ... Read More

Alarmi i Agjencisë Europiane të Barnave: Ndalni menjëherë përdorimin e “Ranitidine”

27/09/2019

Ky ilaç ka përdorim të shpeshtë nga qytetarët sa herë ndiejnë probleme të stomakut, madje e marrin edhe pa recete në farmaci, nuk duhet të ... Read More

Insituti i Shëndetësisë publike jep këshilla për t’u ruajtur nga temperaturat e larta

24/06/2019

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka paralajmëruar qytetarët që të kenë kujdes nga temperaturat e larta që po mbretërojnë në vendin tonë, shkruan ... Read More

Shtëpia Muze e Kadaresë, hapet për publikun

25/05/2019

Qytetarët, por edhe vizitorët e shumtë vendas dhe të huaj, kanë një destinacion më shumë për të vizituar në kryeqytet. Falë projektit të Bashkisë së ... Read More

Ta ndihmojmë Egzon Kryeziun

24/05/2019

Familjarët e Egzon Kryeziut kanë kërkuar ndihmë financiare nga qytetarët për shërimin e djalit të tyre 27  vjeçar, i cili tash e pesë muaj është ... Read More

Basha: Nuk do të ketë zgjedhje në 30 qershor, grushti i shtetit do të ndalet

21/05/2019

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nga Berati ku mbajti një takim me qytetarët deklaroi se 30 qershori është një tentativë për një grusht shteti kushtetues. ... Read More

Cakaj tregon për tetë vendet që e njofin patentë shoferin e Shqipërisë

21/05/2019

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka njoftuar qytetarët e Republikës sw Shqiperisw pwr shtet qw njohin patentwshoferin e shtetit ... Read More

Ambasada Amerikane: Personat të cilët janë të përfshirë në raste të korrupsionit në Kosovë të mos iu lëshohen vizat për SHBA

16/05/2019

Ambasada e Amerikës në Kosovës përmes një njoftimi për media, ka thënë se qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës. Në ... Read More

Ismaili: Çmime të njëjta për barna të njëjta në të gjithat barnatoret e Kosovës

08/05/2019

Shumë shpejt, qytetarët e Kosovës do të mund të blejnë barnat e njëjta me çmime të njëjta në të gjitha barnatoret e Kosovës. Kjo po ... Read More

Vetëvendosje proteston me 8 maj në Tiranë kundër Vuçiqit dhe Milorad Dodikut

06/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka ftuar të gjithë qytetarët në Tiranë që t’i bashkohen në protestën e 8 majit, kundër ardhjes së Aleksandar Vuçiqit dhe Milorad Dodik ... Read More

Haradinaj uron qytetarët e Maqedonisë për zgjedhjet presidenciale

06/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me anë të një statusi në Facebook ka uruar qytetarët e Maqedonisë së Veriut për zgjedhjet presidenciale që janë mbajtur ... Read More