Tag: qytetarëve

Basha nuk i shkruan, por fton qytetarët të largojnë Ramën

23/05/2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmes një mesazhi u drejtohet qytetarëve të bashkohen në protestat për largimin e kryeministrit Edi Rama. Meqë ky i fundit ... Read More

IKShP u bënë thirrje qytetarëve të kenë kujdes ndaj pickimit të rriqrave

06/05/2019

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u bënë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes ndaj pickimit të rriqrave, meqë tashmë janë shfaqur raste të pickimit nga ... Read More

Kumanovë, dalje e ulët e qytetarëve në votime

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T16:33:36+02:00 Dalja e ulët e qytetarëve është vërejtur në Komunën e Kumanovës dhe Likovës gjithashtu. Megjithatë procesi i votimit në këtë rajon zhvillohet pa ... Read More

Votimi në rajonin e Pollogut vijon pa pengesa

21/04/2019

Procesi i votimi në rajonin e Pollogut vijon pa probleme, por dalja e qytetarëve në votim mbetet e ulët.   The post Votimi në rajonin ... Read More

Tatimi në pronë, Komuna e Prishtinë njofton për afatet e reja për pagesën e kësteve

17/04/2019

Komuna e Prishtinës iu ka kujtuar të gjithë qytetarëve se ligji i ri për tatim në pronë ka ndryshuar e rrjedhimisht edhe afatet për pagesat ... Read More

Emigrimi i kosovarëve, sinjal jo i mirë për liberalizim të vizave

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T09:52:10+02:00 Rritja e numrit të qytetarëve të interesuar për të emigruar jashtë Kosovës për në vendet e Evropës dhe më gjerë, nga autoritetet në ... Read More

Emigrimi, sinjal jo i mirë për liberalizim të vizave

14/04/2019

Rritja e numrit të qytetarëve të interesuar për të emigruar jashtë Kosovës për në vendet e Evropës dhe më gjerë, nga autoritetet në Prishtinë konsiderohet ... Read More

LDK me peticion për autostradën e Dukagjinit

14/04/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka nënshkruar peticionin e nisur nga këshilli i qytetarëve në Rahovec lidhur me autostradën e Dukagjinit. Këtë e ka bërë ... Read More

Ambasada e SHBA në Tiranë: Shmangni pikat ku mund të zhvillohen demonstratat

12/04/2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, u ka bërë thirrje qytetarëve të saj që të shmangin grumbullimet dhe turmat e njerëzve gjatë ... Read More

Haxhiu: Komuna e Dragashit ka mungesë për gjinekolog

12/04/2019

Deputetja e Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu, ka shprehur shqetësimin e qytetarëve të Komunës së Dragashit të cilët nuk kanë një mjek ... Read More

Ikjet e qytetarëve nga Kosova, mblidhet Kryesia e Kuvendit

11/04/2019

Raportimet e fundit për ikjen e qytetarëve nga Kosova, ka bërë që deputetë të opozitës dhe disa deputetë të tjerë të partive në pushtet, të ... Read More

Kërkohet seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar ikjen e qytetarëve nga Kosova

10/04/2019

Ikja e vazhdueshme e qytetarëve nga Kosova ka bërë që deputetë të opozitës dhe disa deputetë të tjerë të partive në pushtet, të kërkojnë seancë ... Read More