Tag: qytete

Këto tri qytete gjermane ofrojnë ‘ekuilibrin’ më të mirë të punës dhe jetës

11/08/2019

Ekspertët e sigurisë ‘Kisi’ analizuan 40 qytete në gjithë botën, në një përpjekje për të zbuluar banorët e të cilëve kanë ekuilibrin më të rrumbullakosur ... Read More

Shqipëria e plazheve mahnitëse dhe e qyteteve plot jetë

19/05/2019

Nga qytete plot jetë, te parqet kombëtare dhe deri tek plazhet mahnitëse të rivierës shqiptare, ndajmë me ju vendet më të bukur që duhen vizituar ... Read More

Kërkohet lirimi i kosovarëve në rastin e Kumanovës, flasin familjarët e të burgosurve (Video)

09/05/2019

E në katër vjetorin e konfliktit të Kumanovës, në disa qytete të Kosovës, u protestua. Përmes këtyre protestave u kërkua që të lirohen kosovarët e ... Read More

Filloristët vizituan Gjykatën për Ditën e Kushtetutës

08/04/2019

Nxënës të shkollave fillore nga qytete të ndryshme të Republikës së Kosovës vizituan Gjykatën Kushtetuese të hënën, më 8 prill 2019, me rastin e shënimit ... Read More

Dhjetë qytete spektakolare nën ujë nga e gjithë bota

16/03/2019

Krahasimi me Venecian vjen spontanisht: edhe nëse ajo nuk njeh rivalë, këto qytete ofrojnë panorama magjepsëse Lumenjtë kanë qenë gjithmonë djepi i qytetërimit: në brigjet ... Read More

Vazhdon djegia e pyjeve të Kosovës (Video)

10/03/2019

Djegia e pyetjeve në qytete të ndryshe të Kosovës ka vazhduar edhe gjatë 24 orëve të fundit, ku kanë qenë gjashtë raste. Sipas Policisë, mbrëmë ... Read More

Edhe sonte ndotje e lartë e ajrit, kryeson ‘REKTORATI’ me 210 pm10

06/12/2018

6 Dhjetor 2018 / 23:21 Shumë qytete në Maqedoni, përfshi këtu edhe Shkupin çdo ditë po ngulfaten nga ajri i ndotur. Gjashtë stacionet matëse nga ... Read More

Vetëm 4% e popullatës kanë ushqim të mjaftueshëm

19/10/2018

19 Tetor 2018 / 17:00 Ushqimet e hedhura janë skena të përditshme në qytete të vendit. Nga ana tjetër, rreth 80 mijë njerëz gjatë javës ... Read More

Erërat e forta, numërohen dëmet në kryeqytet

24/09/2018

24 Shtator 2018 / 18:54 Era e fuqishme që përfshiu më shumë qytete të Maqedonisë përfshi dhe Shkupin, ka shkaktuar probleme në disa pjesë të ... Read More

Erë e fuqishme në të gjithë vendin

24/09/2018

24 Shtator 2018 / 16:12 Era e fuqishme që përfshiu më shumë qytete të Maqedonisë përfshi dhe Shkupin, ka shkaktuar probleme në disa pjesë të ... Read More

Maqedonia festoi marrjen e ftesës për në NATO

15/07/2018

15 July 2018 / 15:47 Në 15 qytete të vendit u kremtua ftesa për anëtarësim në NATO. Ne festën e organizuar nga Qeveria nën moton ... Read More