Tag: Qytetit

Laporte udhëton drejt Barcelonës

02/09/2019

22:14 | 09/02/2019 Aymeric Laporte ka udhëtuar sot drejt qytetit të Barcelonës. Qendër mbrojtësi francez ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes Manchester City – Brighton, ... Read More

Të shohësh perëndimin e diellit është ilaç natyral

08/06/2019

Të përqafuar buzë detit, apo të relaksuar në mal, apo dhe në katet më të larta të një ndërtese të qytetit, perëndimi përfaqëson një nga ... Read More

Restaurohet Katedralja e Novobërdës, Haradinaj e quan vlerë të bashkëjetesës

27/05/2019

Është restauruar sot Katedralja e qytetit mesjetar të Artanës (ish-Novobërdës), të cilën kryeministri Ramush Haradinaj e quajti vlerë të përbashkët të bashkëjetesës. Me rastin e ... Read More

Humb jetën 40-vjeçari pasi dogji veten me benzinë

22/05/2019

Një 40-vjeçar në Ishull të qytetit të Lezhë është vetëdjegur me benzinë të mërkurën ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën. Është ... Read More

“Sofra e Ramazanit”, bënë bashkë çdo vit qytetarët e Kamenicës (Foto/Video)

20/05/2019

Rrugët e qytetit të Kamenicës mbrëmë kanë qenë të mbushura me qindra agjërues, të cilët u mblodhën për të bërë iftar së bashku. E, ky ... Read More

Nis ndërtimi i Memorialit të Shkëlzen Haradinajt dhe 183 dëshmorëve të Pejës

12/05/2019

Në qendër të qytetit të Pejës, ka filluar ndërtimi i Memorialit të heroit, Shkelzen Haradinajt dhe 183 heronjve dhe dëshmorëve të komunës së Pejës. Kryetari ... Read More

Man Utd – Man City, ky është rezultati pas pjesës së parë

24/04/2019

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit Manchester United – Manchester City. Derbi i qytetit të Mançesterit, nuk ka dhuruar fitues pas pjesës së parë, ... Read More

Ishulli i gjarpërinjve në Brazil, ku helmi të vret në mënyrën më të keqe

21/04/2019

Në Brazil, 33 kilometra larg qytetit të Sao Paulos gjendët një vend që quhet ‘Ishulli i Gjarpërinjve’. Ky ishull është i frikshëm dhe besohet se ... Read More

Shkup, në 12 aksidente trafiku janë lënduar dhjetë persona

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T09:26:44+02:00 Në rajonin e Qytetit të Shkupit gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 12 aksidente trafiku në të cilat në gjashtë më lehtë ... Read More

Haziri: Po punojmë shumë që stadiumi i qytetit të përfundoj në vitin e ardhshëm

14/04/2019

Haziri: Po punojmë shumë që stadiumi i qytetit të përfundoj në vitin e ardhshëm Në kuadër të vizitave në terren, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ... Read More

Stadiumi i Shkupit do të emërohet “Toshe Proevski”

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T12:00:46+02:00 Në seancën e sotme të Qeverisë është vendosur që stadiumi i qytetit të Shkupit të emërohet “Toshe Proevski”, ka njoftuar në profilin e ... Read More

Shkupi pa infrastrukturë adekuate për biçikleta

30/03/2019

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov thotë se viteve të fundit është punuar shumë pak në sigurimin e infrastrukturës për biçikletat prandaj thotë se ... Read More