Tag: radhë

Mamia Razije Musa ju tregon në cilin muaj duhet ta çoni beben në bregdet

24/07/2019

Mamia Razije Musa kësaj radhe ka dhënë disa këshilla për pushimet e para të bebes në bregdet.Mamia ka këshilluar prindërit që mundësisht pushimet e para ... Read More

Përfundimisht, a ju dobëson çaji i gjelbër?

24/06/2019

Për vite me radhë besohet se çaji jeshil ju dobëson. Vlerat e tij ushqyese ndikojnë në shkrirjen e dhjamit dhe ju mund të shpëtoni nga ... Read More

Stresi po e shijon lirinë, freskohet me partneren në plazh

22/06/2019

12:44 | 06/22/2019 Stresi ka pak ditë që është liruar nga burgu. Stresi për tetë muaj me radhë ka qenë i arrestuar, ndërsa me vendim ... Read More

BE-ja i kërkon sqarime Serbisë për ndalimin e zyrtarëve nga Kosova

20/05/2019

Tash e disa muaj me radhë, zyrtarët e institucioneve të Kosovës që i takojnë Partisë së Pavarur Liberale, subjekt ky politik i komunitetit serb, janë ... Read More

Shkarkohet një prokuror dhe suspendohet një prokurore nga KPK

10/05/2019

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 167-të me radhë, të udhëhequr nga Kryesuesi Bahri Hyseni, në të cilën janë shqyrtuar dhe marrë vendime ... Read More

Thaçi: Fola me Ramën për kufirin, s’do lejojmë në Kosovë modelin e Bosnjës

09/05/2019

Samiti Brdo-Brijuni kësaj radhe u mbajt në Tiranë. Dje, pak përpara nisjes të  samitit, presidenti Kosovës, Hashim Thaçi ka patur një shtrëngim duarsh  me homologun ... Read More

Haradinaj për Dodikun: Një prej figurave më të këqija që ka rajoni – një aleat i Putinit

09/05/2019

Samiti Brdo-Brijuni kësaj radhe u mbajt në Tiranë dhe aty është ftuar të marrë pjesë edhe presidenti i Republikës Serbe në Bosnje e Hercegovinë, Millorad ... Read More

Skivi në duet me këngëtaren shqiptare, zbulohet emri

03/05/2019

17:36 | 3 Maj 2019 17:36 | 3 Maj 2019 Skivi kësaj radhe po vjen me një bashkëpunim me këngëtaren e njohur shqiptare. Reperi Skivi ... Read More

“Nuk ka tjetër”, thotë Hekuran Krasniqi në këngën e re

01/05/2019

Hekuran Krasniqi publikon projektin e ri muzikor, kësaj radhë është duet. Hekuran Krasniqi ka publikuar këngën e re, të cilën e solli në duet me ... Read More

Me këtë artist po sjell duet Alban Skënderaj

27/04/2019

Alban Skënderaj ka nisur punën për këngën e re, të cilën kësaj radhe e sjell në duet me një këngëtar. 2Ton ka publikuar një fotografi ... Read More

Enca Haxhia e bën për herë të parë në veturë

22/04/2019

Enca Haxhia kësaj radhe i ka thyer rregullat. Këngëtarja shqiptare, Enca Haxhia, e cila njihet si njëra prej emrave që e shohim aktive në rrjete ... Read More

Nxënësit të pa interesuar për shkollat profesionale

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T15:42:03+02:00 Arsimi profesional në vend vazhdon të llogaritet edukim pa të ardhme. Dekada me radhë kjo arsyetohet me faktin se të kualifikuarit me arsim ... Read More