Tag: radhë

PD paralajmëron protestë madhështore më 16 shkurt në Tiranë

22/01/2019

Partia Demokratike mblodhi për të dytën mbrëmje me radhë Kryesinë, për të vendosur në lidhje me datën e nisjes së protestave. E ashtu siç u ... Read More

Ende asnjë zgjidhje për ankesat e pazarxhinjve

21/01/2019

21 Janar 2019 / 15:24 Familja Petrushevski, për 55 vite me radhë kafshatën e gojës e siguron duke shitur në këtë tezgë në “Bit Pazarin” ... Read More

Gruevski duke u shëtitur në Budapest (video)

21/01/2019

I arratisuri Nikolla Gruesvki është kapur sërish nga mediet hungareze. Kësaj radhe ish kryeministri Gruevski është vërejtur në një qendër tregtare në Budapest. (video e ... Read More

Flet avokati i Naser Krasniqit, ish-luftëtarit të UÇK-së që u intervistua për dy ditë nga Specialja

18/01/2019

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naser Krasniqi për dy ditë me radhë është intervistuar në Prishtinë, nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Intervistimi i ... Read More

Sejdiu: Mjekët që nuk janë anëtarë të Odës, nuk kanë të drejt të trajtojnë pacientë

17/01/2019

Oda e Mjekëve të Kosovës ka mbajtur mbledhjen e rregullt, të pestën me radhë, me ç’rast u diskutua për raportin vjetor të vitit 2018. Kryetari ... Read More

Nora Istrefi, Soni Malaj dhe Lori Hoxha shfaqen me veshjen e njëjtë, zbulohet edhe kosto e dukjes së tyre

11/01/2019

Shpesh shohim yjet e estradës që shfaqen me veshje të njëjtë. Kësaj radhe megjithatë ka ndodhur që tri personazhe të njohura publike të kenë veshjen ... Read More

Bayerni i ofron Chelseat plot 40 milionë euro për Hudson-Odoi, lojtarit ia rezervon fanellën më numrin 10-të

08/01/2019

Bayern Munich ka bërë një ofertë që është e katërta me radhë në vlerë 40 milionë euro për të riun e Chelseat, Callum Hudson-Odoi. Tani ... Read More

Majku dhe Onati mbyllin “Top 20” e fundit të vitit 2018

05/01/2019

Dyshja e talentuar e “Babastars” ka bashkuar sërish fuqitë dhe kësaj radhe për projektin muzikor të titulluar “Thirri Dajt”. Majk dhe Onat kanë vërtetuar se ... Read More

10 polic kufitar kanë mbetur të bllokuar në Tanushë

04/01/2019

4 Janar 2019 / 13:01 Për të 6 ditë me radhë, 10 polic kufitar në stacionin policor ne Tanushë, kufij me Kosovën kanë mbetur të ... Read More

Rikthim fantastik nga Rockets, i jashtëzakonshmi Harden me treshe vendimtare mposhtë kampionin në fuqi

04/01/2019

Houston Rockets ka marrë fitoren e gjashtë radhazi në NBA, ku kësaj radhe ka triumfuar te kampioni në fuqi Golden State Warriors. Kampionët në fuqi ... Read More

Viti i Lewis Hamilton, Formula 1 kalon në dominimin e Mercedesit

02/01/2019

Kampionati Botëror i Formula 1 i vitit 2018 ishte i 69-të me radhë i garave të veturave të shpejta. Shoferët dhe skuadrat konkurruan në njëzet ... Read More

Zyrtare: Muriell kthehet te Serie A, nënshkruan me Fiorentinën

01/01/2019

Luis Muriel do të rikthehet në Serie A, kësaj radhe te Fiorentina.  Sulmuesi kolumbian në pjesën e dytë të këtij sezoni, do të vesh fanellën ... Read More