Tag: Radio

Shkencëtarët zbulojnë fenomenin e pashpjegueshëm që ndodh në sipërfaqen e diellit

05/08/2020

Studiuesit në Observatorin e Radios Metsähovi gjetën këto zona, të quajtura “ndriçime radio” në zona të shumta të diellit. Zakonisht, këto shkëlqime kanë tre shpjegime. ... Read More

Izraeli nënshkruan peticion: Ndaloni transmetimin e këngëve të Dua Lipës

03/06/2020

Një peticion ka nisur në Izrael, ku po bën thirrje që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio. Kjo pasi këngëtarja ndau në llogarinë ... Read More

Tri shenjat më të zakonshme që tregojnë se burri po ju tradhton

01/04/2019

Një hetuese private nga Australia, ka qenë e ftuar në një radio lokale ku edhe e ka ndarë eksperiencën e saj me zënien në flagrancë ... Read More

Messi: Nuk e di çfarë e shtyri Icardin ta thotë atë!

29/03/2019

Lionel Messi ka dhënë një intervistë të gjatë për “947 FM Radio” në Argjentinë ku ka diskutuar disa çështje, ndër to edhe gjendjen e përfaqësueses ... Read More

Nicki Minaj lanson remiksin e “Going Bad” nga Meek Mill dhe Drake

03/02/2019

Nicki Minaj është rikthyer në Queen Radio dhe me vete ka sjellë ca befasi. Në episodin e aprë të vitit 2019, mbretëresha lansoi dy interpretime ... Read More

Të shtunën dhe të dielën Auto garë qarkore Shkupi 2018

03/10/2018

Në rrugën para Radio Televizionit të Maqedonisë dhe në Panairin e Shkupit, vikendin e ardhshëm do të mbahet Auto gara Shkup 2018 në organizimin e ... Read More

Sela: Nuk kthehemi në Qeveri, kemi dinjitet

18/03/2018

18 March 2018 / 12:00 Në intervistën e së dielës për Radio Evropa e Lirë, kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela shprehu mendimet e ... Read More