Tag: Rahovec

Rrah djalin, arrestohet

26/04/2019

Policia në Rahovec ka arrestuar një të dyshuar pasi që kishte sulmuar fizikisht djalin e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me ... Read More

LDK me peticion për autostradën e Dukagjinit

14/04/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka nënshkruar peticionin e nisur nga këshilli i qytetarëve në Rahovec lidhur me autostradën e Dukagjinit. Këtë e ka bërë ... Read More

20 vjet nga Masakra e Celinës, të mbijetuarit rrëfejnë tmerret (Video)

26/03/2019

Janë bërë 20 vjet nga Masakra e Celinës në Rahovec dhe në fshatrat e tjera përreth. Ata që humbën më të dashurit e tyre presin ... Read More

Gjen para në rrugë dhe i dorëzon në Polici qytetari nga Rahoveci – kërkohet pronari i tyre

15/03/2019

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Rahovec, ka njoftuar se me datën 12.03.2019 rreth orës 14:00, një qytetar, siç e cilëson policia të ndërgjegjshëm, nga ... Read More

Kërkohet paraburgim për personin që goditi me veturë një 12 vjeçar në Rahovec

07/03/2019

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka paraqitur kërkesë në Gjykatën Themelore në Gjakovë-Dega Rahovec, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit H.A., me dyshimin ... Read More

Në Rahovec luhet për Kupën, Vreshtarët kërkojnë të parën në histori, Prishtina rekord të 15-tën

03/03/2019

Finalja e Kupës së Kosovës do të mbahet sonte nga ora 17:00 në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec ku tashmë pritjet janë të jashtëzakonshme për ... Read More

Orari i plot i ndeshjeve të Final 8 Kupës së Kosovës

25/02/2019

Final 8 të Kupës së Kosovës në basketboll do të zhvillohet në Rahovec ku na presin ndeshje tejet interesante. Final 8 i Kupës së Kosovës ... Read More

Hoxhë Bedri Bytyqi: Veshja provokative ka ndikuar në rastin e të miturës nga Drenasi

07/02/2019

Imami i një xhamie në Rahovec Bedri Bytyqi, konsideron se e mitura nga Drenasi, e cila ka qenë viktimë e abuzimit seksual, ka provokuar me veshje gjë ... Read More