Tag: Rahovec

Rrah djalin, arrestohet

26/04/2019

Policia në Rahovec ka arrestuar një të dyshuar pasi që kishte sulmuar fizikisht djalin e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me ... Read More

LDK me peticion për autostradën e Dukagjinit

14/04/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka nënshkruar peticionin e nisur nga këshilli i qytetarëve në Rahovec lidhur me autostradën e Dukagjinit. Këtë e ka bërë ... Read More

20 vjet nga Masakra e Celinës, të mbijetuarit rrëfejnë tmerret (Video)

26/03/2019

Janë bërë 20 vjet nga Masakra e Celinës në Rahovec dhe në fshatrat e tjera përreth. Ata që humbën më të dashurit e tyre presin ... Read More

Gjen para në rrugë dhe i dorëzon në Polici qytetari nga Rahoveci – kërkohet pronari i tyre

15/03/2019

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Rahovec, ka njoftuar se me datën 12.03.2019 rreth orës 14:00, një qytetar, siç e cilëson policia të ndërgjegjshëm, nga ... Read More

Kërkohet paraburgim për personin që goditi me veturë një 12 vjeçar në Rahovec

07/03/2019

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka paraqitur kërkesë në Gjykatën Themelore në Gjakovë-Dega Rahovec, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit H.A., me dyshimin ... Read More

Në Rahovec luhet për Kupën, Vreshtarët kërkojnë të parën në histori, Prishtina rekord të 15-tën

03/03/2019

Finalja e Kupës së Kosovës do të mbahet sonte nga ora 17:00 në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec ku tashmë pritjet janë të jashtëzakonshme për ... Read More

Orari i plot i ndeshjeve të Final 8 Kupës së Kosovës

25/02/2019

Final 8 të Kupës së Kosovës në basketboll do të zhvillohet në Rahovec ku na presin ndeshje tejet interesante. Final 8 i Kupës së Kosovës ... Read More

Hoxhë Bedri Bytyqi: Veshja provokative ka ndikuar në rastin e të miturës nga Drenasi

07/02/2019

Imami i një xhamie në Rahovec Bedri Bytyqi, konsideron se e mitura nga Drenasi, e cila ka qenë viktimë e abuzimit seksual, ka provokuar me veshje gjë ... Read More

Grupi nga Suedia befasoi të gjithë, Madmans Choice performoi “Xhamadani Vija Vija” në HardhFest

12/09/2018

Në ditët e fundit u mbajt HardhFesti në Rahovec, një prej festivaleve më të mëdha në Kosovë. Dhe, si çdo herë ishin të ftuar top ... Read More

Rahoveci fton të gjithë të kthehen “Me pamje kah Vneshta” – HardhFest me performanca nga Kee Marcello, Eugent Bushpepa dhe Troja

02/09/2018

Në Rahovec çdo gjë është gati për mbajtjen e festivalit të rrushit, që tashmë është tradicional “HardhFest”, pasi sivjet pritet të jetë më i veçantë, ... Read More

Vdes 3 vjeçari në Ratkoc, humbi jetën në pishinën e improvizuar në shtëpinë e tij

24/07/2018

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot rreth orës 10:15 stacioni policor në Rahovec ka marr informatën për një fëmijë pa shenja jete ... Read More

Sonte lansohet klipi me motive tradicionale shqiptare nga Labinot Rexha i xhiruar në lagjen e serbëve

11/07/2018

Edhe pse u tha se komuniteti serb në Rahovec pengoi xhirimet e videoklipit të ri të këngëtarit, Labinot Rexha, një gjë e tillë nuk ndodhi ... Read More