Tag: rajonin

Kjo bimë shëron edhe sëmundjet më të rrezikshme: Si ta përgatisni

05/11/2019

Kjo lloj bime është më e arritura në rajonin tonë, por a e dini se kjo u ka ndihmuar shumë njerëzve për të shëruar sëmundjet ... Read More

​ Mbi 650 policë të angazhuar për zgjedhjet në veri

19/05/2019

Zëvendës drejtori Policisë së Kosovës për rajonin e veriut të vendit, Besim Hoti, ka thënë se situata në veri është tërësisht e qetë dhe nuk ... Read More

Plagoset një person në rrugën Prishtinë – Pejë, policia jep detaje

17/05/2019

Një person është plagosur në rrugën Prishtinë – Pejë. Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë për Telegrafin se ngjarja ka ... Read More

Arrestohen tre persona të dyshuar për grabitje të armatosur në Gjakovë

15/05/2019

Policia e Kosovës në rajonin e Gjakovës, ka bërë të ditur se më datë 14.05.2019 në ora 19:30, në stacionin policor Gjakovë është raportuar një ... Read More

I vodhën çantën e dorës dhe telefonin, policia arrestoi dy persona në Ferizaj

14/05/2019

Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt, ka njoftuar se pas hetimeve të zhvilluara ka arrestuar dy persona të dyshuar në lidhje me rastin “Grabitje”, ... Read More

Arrestohet një person pasi i lë disa fishekë para një shtëpie

07/05/2019

Zyra e informimit policor për rajonin e Pejës njofton se me datën 6 maj 2019 rreth orës 09:00, pranë Stacionit Policor në Deçan, viktima ka ... Read More

Arrestohen tre persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’ në Mitrovicë

06/05/2019

Policia e Kosovës për rajonin e Mitrovicës njofton se pas një hetimi intensiv hetuesit policorë në kuadër të Stacionit Policor ‘Jugu’ në Mitrovicë, kanë arritur ... Read More

Votimi në rajonin e Pollogut vijon pa pengesa

21/04/2019

Procesi i votimi në rajonin e Pollogut vijon pa probleme, por dalja e qytetarëve në votim mbetet e ulët.   The post Votimi në rajonin ... Read More

Aksident me të lënduar në Vushtrri

18/04/2019

Një aksident ka ndodhur në Vushtrri mes dy veturave. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, ka thënë për Telegrafin se në këtë ... Read More

Shkup, në 12 aksidente trafiku janë lënduar dhjetë persona

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T09:26:44+02:00 Në rajonin e Qytetit të Shkupit gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 12 aksidente trafiku në të cilat në gjashtë më lehtë ... Read More

Babai plagos djalin në Ferizaj

16/04/2019

Një incident i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 07:20, në rajonin e Ferizajt, ku babai pas një mosmarrëveshje me djalin e tij, e ka ... Read More

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

13/04/2019

S A 2019-04-13T15:13:29+02:00 Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e ... Read More