Tag: Ramsey

Emery tregon se kur do të kthehet Ramsey

19/04/2019

Mesfushori i Arsenal, Aaron Ramsey, ka pësuar mbrëmë një lëndim në ndeshjen e Ligës së Evropës, kundër Napolit. Ramsey do të largohet nga Arsenal në ... Read More

Arsenal e ka gjetur zëvendësuesin e Ramseyt

08/04/2019

Arsenal është duke e kërkuar një zëvendësues për Aaron Ramseyn. Aaron Ramsey është tashmë lojtar i Juventusit, gjersa Arsenal po kërkon një zëvendësues për të. ... Read More

Ramsey refuzoi klube si Real Madrid e Barcelona për të kaluar te Juventusi

13/02/2019

Para se të binte dakord me Juventusin, Aaron Ramsey është kërkuar edhe nga Real Madridi dhe Barcelona. Juventusi njoftoi zyrtarisht të hënën se ka arritur ... Read More

Ramsey letër lamtumirëse tifozëve të Arsenalit: Më keni mirëpritur si adoleshent dhe më keni mbështetur ndër vite

12/02/2019

Aaron Ramsey u ka thënë lamtumirë tifozëve të Arsenalit pas 11 vitesh dhe është duke u përgatitur për kapitullin e ri me Juventusin. Kontrata e ... Read More

Zyrtare: Aaron Ramesy lojtar i Juventusit

11/02/2019

Juventusi ka njoftuar se Aaron Ramsey zyrtarisht do të jetë një lojtar klubit bardhezi që nga 1 korriku 2019. Uellsiani do të bashkohet me Arsenalin ... Read More

Juve do ta bëjë Ramseyn britanikun më të paguar në histori

11/02/2019

Aaron Ramsey ka nënshkruar parakontratë me Juventusit dhe do të bëhet futbollisti britanik më i paguar në histori me 400.000 funte në javë (456.250 euro) ... Read More

Rush: Ronaldo është i veçantë për Juventusin, por edhe Ramsey mund të jetë

07/02/2019

Legjenda e Liverpoolit, Ian Rush e ka cilësuar si “lëvizje fantastike” për Aaron Ramsey kalimin te Juventusi, pasi aty do të luajë me të ‘veçantin’ ... Read More

Arsenali refuzon dy oferta të Juventusit, Ramsey do të qëndrojë deri në fund të kontratës

19/01/2019

Aaron Ramsey duket se do të qëndrojë te Arsenali deri në fund të kontratës së tij. Mesfushori uellsian ka arritur marrëveshje për t’iu bashkuar Juevntusit ... Read More

Ramsey ka nënshkruar tashmë me Juventusin

17/01/2019

Ylli uellsian, Aaron Ramsey ka nënshkruar kontratë me klubin italian Juventusin dhe t’i bashkohet atyre pas përfundimit të këtij sezoni. Marrëveshja e tij aktuale me ... Read More

Ramsey pritet t’i kryej gjatë ditës testet mjekësore te Juventusi

13/01/2019

Mediat italiane raportojnë se Aaron Ramsey do t’i nënshtrohet sot (e diel) në Londër testeve mjekësore te Juventusi, pasi mesfushori i Arsenalit mund të nënshkruhet ... Read More

Ramsey nga Arsenali te Juventusi – këta janë pesë yje që kanë luajtur në të dyja klubet

11/01/2019

Aaron Ramsey  është mesfushor sulmues që luan për Arsenalin, por me gjasë do të bashkohet me Juventusin pasi 10 sezoneve të kaluara me Gunners. Ramsey ... Read More

Juventusi arrin marrëveshje me Ramseyn – Uellsiani prezantohet në javën e ardhshme, por vjen në verë  

10/01/2019

Mesfushori i Arsenalit, Aaron Ramsey do të bashkohet me kampionët e Serie A, Juventusin, në verë pasi palët kanë arritur marrëveshje finale mes vete. Sipas ... Read More