Tag: raport

Samsung Galaxy Fold do të lansohet në datat e ngjashme me iPhone 11

31/07/2019

Një raport i kohëve të fundit nga Koreja parashikon që Samsung ka të ngjarë të lansojë Galaxy Fold diku midis 18 dhe 20 shtator. Kjo ... Read More

Lajm I mirë: tani mund ta mposhtni diabetin pa hequr dorë nga pastat

01/07/2019

Në  prill të këtij viti, një grup ekspertësh dolën me një raport sipas së cilit, njerëzit që vuajnë nga tipi 2 I diabetit, nuk duhet ... Read More

Vuçiq: Ekzistojnë dy skenarë për Kosovën

27/05/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paraqitur sot në Parlament një raport mbi Kosovën. Para fjalimit, disa anëtarë të Dverit në hyrje të Parlamentit pritën ... Read More

Vetëvendosje në Tiranë paralajmëron protesta – Vuçiqi e Dodiku nuk janë të mirëpritur në Shqipëri

04/05/2019

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje e Tiranës shkruan se liderët e Ballkanit nuk janë të njëjtë në raport me shqiptarët dhe Shqipërinë, dhe prandaj nuk mund ... Read More

Ndryshoni jetën me Raportin Epigjenetik në Human Plus – caktoni dietën ideale ushqimore dhe mësoni më shumë rreth trupit tuaj

30/04/2019

Në raport me mjedisin dhe reagimet e trupit tonë ndaj faktorëve të jashtëm dimë shumë pak. Ndikimi që ka mjedisi, mënyra e të ushqyerit etj, ... Read More

Facebook do të kthehet në një varrezë digjitale

28/04/2019

Një raport i ri nga akademikët e Institutit të Internetit të Oksfordit (OII), pjesë e Universitetit të Oksfordit, krijon dy skenare të mundshme ekstreme. Sipas ... Read More

66.000 iPhone përfundojnë në bërllok për tri vjet, kjo është arsyeja

15/04/2019

Një raport tronditës zbulon se më shumë se 60,000 iPhone janë dërguar për skrap në tri vjetët e fundit, pasi blloku i aktivizimit kundërvjedhje kishte ... Read More

Kjo ishte këshilla në raport me vjehrrën që Shkurte Fejza ia dha Gresës para dasmës

03/04/2019

Kjo ishte këshilla në raport me vjehrrën që Shkurte Fejza ia dha Gresës para dasmës Shkurte Fejza e ka këshilluar Gresën se si të sillet ... Read More

E konfirmon studimi: Proshuta dhe salçiçet janë kancerogjene

25/03/2019

Një raport studimor ka zbuluar se proshuta dhe produkte të tjera që vijnë nga mishi i përpunuara janë kancerogjene. Kjo, për faktin e përmbajtjes së ... Read More

Zemërohet Mourinho: Kurrë nuk kam bërë raporte për Chelsean

20/03/2019

Jose Mourinho është i zemëruar me pretendimet se një raport ekskluziv i Chelseat është i lidhur me të. Një analizë e jashtëzakonshme taktike e Barcelonës ... Read More

Arifi: Nuk e pranojmë bashkimin e pjesërishëm të Luginës me Kosovën (Video)

12/03/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se qëndrimi i tij në raport me ndryshimin e kufijve të Kosovës është realist. Arifi, në ... Read More

Dy variante Huawei Watch GT pritet të lansohen së bashku me P30, këtë muaj

09/03/2019

Një raport i ri nga WinFuture shfaq një imazh me dy variante të reja të Huawei Watch GT. Huawei njoftoi fillimisht GT Watch së bashku ... Read More