Tag: raporteve

Këto janë arsyet pse 2020 do të jetë viti i Apple

26/12/2019

Sipas raporteve, Apple mund të lansojë gjashtë modele të veçanta të iPhone 12 në vitin tjetër, ndërsa të hënën analistë nga Wedbush Secures e ndoqën ... Read More

Numri i personave me mbipeshë është dyfishuar

14/11/2019

Në bazë të raporteve të fundit, numri i personave obezë është dyfishuar në 20 vitet e fundit, shkruan Dailymail, transmeton Express.Udhëheqësit e shëndetësisë në Britaninë ... Read More

Bëni këto 5 ndryshime në jetën tuaj për të ulur rrezikun e prekjes nga këto sëmundje

23/10/2019

Sipas raporteve të fundit, sëmundjet e zemrës janë një ndër shkaktarët kryesorë të vdekjeve në ShBA. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, të paktën 17.5 milion ... Read More

Vinicius e pranon se lojtarët e Real Madrid nuk ndihen rehat para Zidane

15/04/2019

Anësori i Real Madrid, Vinicius JR, ka zbuluar diçka interesante rreth raporteve të lojtarëve të Real Madrid me trajnerin Zinedine Zidane. Sipas Vinicius, lojtarët akoma ... Read More

Konfiskohen 1,530 kilogramë mish në Pejë

23/02/2019

Janë gjetur dhe konfiskuar 1530 kilogramë mish cili mish në bazë të raporteve të inspektorëve  të AUK-ut, nuk i ka plotësuar kushtet ligjore që të ... Read More

Nicole Scherzinger përfundon lidhjen me tenistin bullgar

11/02/2019

Nicole Scherzinger është vetëm përsëri, sipas raporteve të mediave të huaja. Këngëtarja 40-vjeçare thuhet se ka përfunduar lidhjen me tenistin bullgar Grigor Dimitrov dhe nuk ... Read More