Tag: raportuar

Sulmohet një person në Pejë

20/04/2019

Një person ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga një person tjetër. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ... Read More

Vrasje e dyfishtë në Kratovë

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T14:41:36+02:00 Më 17 prill 2019, rreth orës 14:00, është raportuar se në fshatin Lukovo të Kratovës, personi G.K. (57) nga Kratova, i cili kishte ... Read More

Gjendet një granatë RPG në Tetovë

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T15:35:44+02:00 Më 15.04.2019, rreth orës 15:00 në SBP-Tetovë, është raportuar se në vendin e quajtur “Ura e Vardishtës”, pjesë e fshatit Veshallë në Tetovë, ... Read More

Vjedhje në memorialin ‘Ibrahim Rugova’ në Istog

16/04/2019

Një punëtor i një kompanie ka raportuar persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e objektit të memorialit ‘Ibrahim Rugova’ në Istog, dhe ... Read More

Digjet një shtëpi në Gllogoc, lëndohet një femër

16/04/2019

Një femër ka raportuar se i është përfshirë nga zjarri shtëpia e saj. Rasti ka ndodhur në Gllogoc. “Ankuesja femër K/Shqiptare ka raportuar se në ... Read More

Ia grabisin 600 euro nën kërcënimin e armës

15/04/2019

Një grabitje e armatosur ka ndodhur mbrëmë në Ferizaj.  “Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se përderisa ishte duke punuar në një pompë derivatesh tre të ... Read More

Djali rrah nënën në Gjakovë

11/04/2019

Një femër ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga djali  i saj. Rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 19:00, në Gjakovë. Sipas raportit të ... Read More

Zhduket një femër në Viti

09/04/2019

Një person në Viti, babai i një vajze, ka raportuar se e njëjta është larguar nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj. Lidhur me ... Read More

Babai e sulmon me thikë të birin në Ferizaj

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T10:55:23+02:00 Të dielën në mesnatë, një person ka raportuar policinë se është sulmuar me thikë nga prindi i tij. Dyshohet se ngjarja ka ndodhur ... Read More

Vidhen stoli ari në një banesë në Pejë

05/04/2019

Një femër në Pejë ka raportuar në Polici se persona të panjohur kanë depërtuar në banesën e saj duke i vjedhur një sasi stoli ari, ... Read More

Nepotizmi dhe punësimet partiake zhgënjejnë të papunët

04/04/2019

Muajve të fundit, partitë politike në pushtet është raportuar se kanë punësuar qindra militantë nëpër institucione e ndërmarrje publike, çka kishte nxitur reagime të ashpra ... Read More

Vuçiqi po bën propagandë, situata në Kosovë është e qetë

03/04/2019

Mediat serbe kanë raportuar se Britania e Madhe ka paralajmëruar qytetarët e saj të mos udhëtojnë në Veri të Kosovës, kurse presidenti i Serbisë, Aleksandar ... Read More