Tag: Raportuesi

Shqipëria me raportues të ri në PE

27/05/2019

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein tregoi përmes një mesazhi në “Twitter”, të postuar vetëm pak pas shpalljes së rezultateve paraprake të zgjedhjeve ... Read More

Shqipëria, me raportues të ri në PE, Fleckenstein: Me Ballkanin, edhe pa qenë eurodeputet

27/05/2019

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein tregoi përmes një mesazhi në “Twitter”, të postuar vetëm pak pas shpalljes së rezultateve paraprake të zgjedhjeve ... Read More

Fleckenstein dhe Kukan, letër të hapur shqiptarëve

13/05/2019

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein, në bashkëpunim me Eduard Kukan, nga partitë e djathta evropiane, të shqetësuar për ngjarjet e fundit të ... Read More

Fleckenstein do të vizitojë Tiranën

23/02/2019

Një delegacion prej 7 eurodeputetësh i kryesuar nga raportuesi i Parlamentit Evropian, Knut Fleckenstein, do të vizitojnë Shqipërinë gjatë javës së ardhshme. Arsyeja e vizitës ... Read More

Frei: Negociatat me Maqedoninë e Shqipërinë, jo para fundit të 2019-ës

02/07/2018

2 July 2018 / 12:55 Thorsten Frei, raportuesi i grupit parlamentar CDU/CSU, në një intervistë ekskluzive për “Deutsche Welle”-n thotë se vendimi i Brukselit për ... Read More