Tag: Rashica

Rashica flet pas barazimit me Freiburg: Duhej ta mbyllnim në favorin tonë

02/11/2019

18:26 | 11/02/2019 Milot Rashica ka dhënë komentet e tij pas ndeshjes së Werder kundër Freiburg. Ylli kosovar i cili shkëlqeu në këtë ndeshje, e ... Read More

Xhaka – Rashica: Sot në ‘Fadil Vokrri’ luhet ndeshja e yjeve të Kosovës

15/06/2019

9:57 | 15 Qershor 2019 Xhaka – Rashica: Sot në ‘Fadil Vokrri’ luhet ndeshja e yjeve të Kosovës 09:57 | 15 Qershor 2019 Sot, në ... Read More

Werderi sërish merr lajme të keq nga Rashica

11/05/2019

19:26 | 11 Maj 2019 19:26 | 11 Maj 2019 Milot Rashica u detyrua të largohet nga fusha në minutën e 61-të për shkak të ... Read More

Ky është mesazhi i Rashicës për Casillas

02/05/2019

Milot Rashica iu është bashkuar shumë figurave sportive për t’i ofruar mbështetje dhe uruar shërim sa më të shpejtë legjendës, Iker Casillas. Portieri spanjoll të ... Read More

Werder Bremen në alarm, ja çfarë ka ndodhur sot me Rashicën

01/05/2019

Ylli i Werder Bremen, Milot Rashica ka pësuar një lëndim gjatë seancës stërvitore të së mërkurës. Rashica nuk kishte mundësi as të kryente deri në ... Read More

Dortmundi, Bayerni… lista e skuadrave që kanë pësuar nga Rashica në vitin 2019

25/04/2019

Dortmundi, Bayerni… lista e skuadrave që kanë pësuar nga Rashica në vitin 2019 Edhe pse Werder Bremen është eliminuar nga Kupa e Gjermanisë nga Bayern ... Read More

Rashica, lojtari më i mirë i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë

25/04/2019

Rashica, lojtari më i mirë i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë Milot Rashica ka zënë vend në formacionin më të mirë të ndeshjeve gjysmëfinale ... Read More

Goli i Rashicës po krahasohet me golin e paharruar të Messit

25/04/2019

Lionel Messi dhe Milot Rashica janë protagonist të dy golave të bukur dhe të ngjashëm sipas tifozëve të futbollit. Ylli i Kombëtares së Kosovës po ... Read More

Rashica nuk ndalet, tani e mposht edhe Lewandowskin

09/04/2019

Milot Rashica është shpallur lojtari më i mirë i fazës çerekfinale të Kupës së Gjermanisë. Ylli i Kombëtares së Kosovës ka shënuar një gol jashtëzakonisht ... Read More

Viti 2019: Vetëm Lewandowski më mirë se Rashica

04/04/2019

Milot Rashica me një gol të bukur ka ndihmuar Werder Bremen të fitojë 0-2 në udhëtim te Schalke, për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës ... Read More

Shpërblehet Rashica, fiton çmimin ‘Lojtari i Ndeshjes’

03/04/2019

Milot Rashica është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes Schalke – Werder Bremen. Werder Bremen ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Kupës së ... Read More

Rashica protagonist në suksesin e Werderit në Kupën e Gjermanisë

03/04/2019

Milot Rashica me një gol të bukur ka ndihmuar Werder Bremen që të sigurojë kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë. Werder Bremen është skuadra ... Read More