Tag: rast

E pazakontë: Lind foshnja me dy gjini në Prishtinë

04/09/2019

Mjekët në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë janë përballur me një rast mjaft të veçantë. Një foshnjë ka lindur me dy gjini, bëjnë të ditur burimet e ... Read More

Gjethja e mrekullisë: Lufton pagjumësinë, presionin e lartë të gjakut, diabetin dhe mpiksjen e gjakut

30/08/2019

Në këtë rast, ne do të flasim për një lule të veçantë, e cila shpesh përdoret si aromë për të shijuar ushqime të caktuara, të ... Read More

Shënohet rasti i parë i vdekjes nga tymosja e cigareve elektronike

26/08/2019

Zyrtarët e shëndetit në Illinois kanë raportuar për një rast që mund të jetë vdekja e parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që lidhet ... Read More

Ngjarje e pazakontë: Lindë një delfin në Gjirin e Lalëzit

23/06/2019

Nje rast i rrallë është regjistruar këtë të dielë në Gjirin e Lalëzit. Një delfin është parë në breg të detit teksa përpiqej që të ... Read More

Ushqimet që duhet t’i hani më shpesh në doni të dukeni më të rinj

29/05/2019

Në çdo rast, ushqimet qe ju konsumoni ndihmojnë që këtë fazë të jetës ta kaloni sa më shëndetshëm.Por, cilat janë disa nga ushqimet që ju ... Read More

Gjakova shënon Ditën e Dëshmorëve

17/05/2019

Gjakova sot shënon Ditën e Dëshmorëve si dhe 20-vjetorin e çlirimit të fshatit Shqiponjë. Me këtë rast, sot do të nderohen të gjithë të rënët ... Read More

Majk: E festojna ‘Ditën e Evropës’ e hala sillemi me viza nëpër Evropë

09/05/2019

15:52 | 9 Maj 2019 15:52 | 9 Maj 2019 Sot shënohet ‘Dita eEvropës’ dhe me këtë rast Majk i ka thënë disa fjalë. Me ... Read More

Në Malishevë, djali rrah nënën e tij

03/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës familjare në Malishevë.  Siç ka njoftuar PK në raportin 24-orësh, një person ka ushtruar dhunë ... Read More

Sulmohen fizikisht dy persona në Vushtrri, përdoren edhe armët

03/05/2019

Mbrëmë në Stacionin Policor në Vushtrri është raportuar dhe është iniciuar një rast me elemente të veprës penale ‘lëndim i lehtë trupor’, njofton Policia e ... Read More

Vozitësi thyen rregullat, bën kthimin e veturës në vend të ndaluar – në një rrugë të Prishtinës (Video)

02/05/2019

Nuk janë të pakta rastet kur vozitësit shkelin rregullat e komunikacionit. Një rast i tillë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Prishtinë, më saktësisht ... Read More

Hahn: Ka ardhur koha që Ballkani Perëndimor të jetë pjesë e Bashkimit Evropian

01/05/2019

  Bashkimi Evropian sot feston 15 vjetorin e zgjerimit të tij. Me këtë rast, komisionari evropian, Johannes Hahn ka thënë se ka ardhur koha që ... Read More

Kapet me 10 kg kanabis në makinë, pranga transportuesit

30/04/2019

Parandalohet dhe goditet një tjetër rast me lëndë narkotike, falë bashkëpunimit me qytetarët në Sarandë. Policia raporton se ka sekuestruar 10 kilogramë lëndë narkotike në ... Read More