Tag: rasti

Mjekët nuk gjejnë kurë për armenen 22-vjeçe që nxjerr kristal nga sytë: Jeta më është kthyer në makth

24/09/2019

Rasti i një vajze 22-vjeçare nga Armenia ka habitur mjekët. Satenik Kazaryan u shfaq në spital me dhimbje të tmerrshme që shkaktohen nga kristalet që ... Read More

Operacioni 55 orësh i shpëton jetën dy binjakeve që kishin koka të ngjitura për dy vite

16/07/2019

Rasti i rrallë i binjakeve, kokat e të cilave ishin të ngjitura që nga lindja, më në fund është trajtuar në mënyrën e duhur dhe ... Read More

Personat që kanë ndonjë alergji janë më të rrezikuar nga depresioni

11/07/2019

Ekspertët thonë se disa lloje të alergjive, siç është rasti me gripin apo alergjia ndaj polenit mund të shkaktojnë çrregullime mentale, për shkak se interferojnë ... Read More

Njeriu që habiti tërë Londrën, u ngjit në maje të rrokaqiellit 95-katësh pa ndonjë pajisje mbrojtëse

09/07/2019

Kalimtarë të shumtë rasti mbetën të habitur, kur panë një burrë pa ndonjë pajisje mbrojtëse duke u ngjitur në maje të njërës nga ndërtesat më ... Read More

Demhasaj: Nëse Veseli del i përfshirë sadopak në aferën e fajdeve, duhet të dorëhiqet (Video)

24/05/2019

Drejtori ekzekutiv i Organizatës ”Çohu”, Arton Demhasaj ka thënë rasti i fajdeve ku është përmendur Kadri Veseli duhet të sqarohet sa më parë për shkak ... Read More

Efektet e glutenit: Përse marrja e vitaminave shtesë është aq e rëndësishëm te të sëmurët me celiakia

10/05/2019

E vetmja terapi e sigurt te rasti i celiakisë është ushqimi pa gluten, përkatësisht ushqimi i cili përbëhet nga artikujt të cilët nuk përmbajnë gluten ... Read More

Policia arreston dy persona në Prishtinë, për vjedhje të rëndë

10/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona me inicialet R.B. dhe B.K., të dyshuar për vjedhje të rëndë, rasti ka ndodhur në Prishtinë në rrugën ... Read More

Klement Çala kërkohet edhe për grabitjen e Aeroportit të Rinasit (Foto)

22/04/2019

Të shpallësh në kërkim të shumë kërkuarin. Ky është rasti i Klement Çalës, mosha 30 vjeç , i shumë kërkuar prej 2013 por pa sukses. ... Read More

Digjet një shtëpi në Gllogoc, lëndohet një femër

16/04/2019

Një femër ka raportuar se i është përfshirë nga zjarri shtëpia e saj. Rasti ka ndodhur në Gllogoc. “Ankuesja femër K/Shqiptare ka raportuar se në ... Read More

Shtat vjet pas vrasjes së pesëfishtë në liqenin e Smillkovës, shumë dilema e paqartësi në opinion

12/04/2019

Alsat 2019-04-12T14:25:59+02:00 Shtatë vite nga rasti Monstra, vrasja në liqenin e Smillkovës. 12 prill 2012, katër të rinj maqedonas dhe një peshkatar mbetën viktima në ... Read More

Sulmon zyrtarët policorë, arrestohet një person në Istog

06/04/2019

Dy zyrtarët policor në detyrë derisa ishin përgjigjur një rasti të dhunës në familje në vendin e ngjarjes janë sulmuar nga një person tjetër. Rasti ... Read More

Rasti i pabesueshëm në Premierligë, Liverpool i frikësohet makthit të vitit 2014

06/04/2019

Rasti i pabesueshëm në Premierligë, Liverpool i frikësohet makthit të vitit 2014 Liverpool dhe Manchester City po i japin jetë duelit më të çmendur në ... Read More