Tag: rastit

Komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq miraton draft-raportin

15/05/2019

Komisioni hetimor parlamentar për me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq ka miratuar draft-raportin e tij. “Me 7 vota pro të anëtarëve ... Read More

Drejtori i AKI-së flet për dëbimin e gylenistëve

03/05/2019

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më datë 29 mars 2018, ku do të intervistohet drejtori ... Read More

Ahmeti për therjen e nxënësve me thikë: Do të kërkojmë përgjegjësi nga udhëheqësit e mësimdhënësit

02/05/2019

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar ndaj rastit të nxënësve të cilët u therrën me thikë sot në lagjen Emshir. Ahmeti në një postim ... Read More

Selmanaj: Nëse lejohet që AKI të tejkalojë sot mandatin e saj, nesër çdokush mund të përfundojë me “thes në kokë” (Video)

26/04/2019

Nënkryetari i Komisionit parlamentar hetimor lidhur me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, Driton Selmanaj, ka thënë se nëse nuk zbardhet rasti ... Read More

Thaçi-Kurteshit: Mu ke lutë si zvarranik kur je bë Avokat i Popullit

26/04/2019

Presidenti Hashim Thaçi në komisionin për hetimin e rastit të shtetasve turq, i është referuar ligjit duke thënë se eksperti nuk duhet të ketë lidhje ... Read More

Deputeti Selmanaj, Thaçit: Ti ke gisht në dëbimin e turqve

26/04/2019

Presidenti Hashim Thaçi, në komisionin për hetimin e rastit të shtetasve turq, ka vazhduar të përplaset me anëtarët e komisionit. Thaçi insistonte të bënte pyetjet ... Read More

Përplasje mes anëtarëve të komisionit lidhur me raportin për rastin e dëbimit të shtetasve turq

23/04/2019

Anëtarët e Komisioni Hetimor Parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të shtetasve turq kanë pasur përplasje mes vete në diskutim, lidhur me publikimin e ... Read More

Selmanaj: Nuk kemi konfirmim zyrtar nga Presidenti nëse do të vijë në intervistim për çështjen e shtetasve turq

23/04/2019

Komisioni parlamentar hetimor lidhur me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, pas vazhdimit të mandatit edhe për një muaj, ka ftuar Presidentin ... Read More

Prokurori jep detaje të reja se si u gjetën tre të vrarët në tragjedinë familjare në Dardani

22/04/2019

Prokurori i rastit, Armend Hamiti ka dhënë detaje të reja rreth tragjedisë që ndodhi sot në lagjen Dardania në Prishtinë, ku një person vrau bashkëshorten ... Read More

Policia dhe prokuroria japin detaje për të arrestuarin lidhur me vrasjen në kazino të Lipjanit

03/04/2019

Policia e Kosovës dhe Prokuroria janë deklaruar për zhvillimet e rastit të vrasjes së një personi në një kazino në Lipjan. Zëdhënësi i Policisë për ... Read More

Seancë gjyqësore për “Maxhar Telekom”, merren në pyetje dëshmitarët

27/03/2019

Bedri Rexhallari 27 Mars, 2019 Në seancën e sotme të rastit të PSP-së ”Maxhar Telekom” pritet të merren në pyetje dëshmitarët Mançe Trendafilov dhe Borçe ... Read More

Haradinaj: Kërkesa për pezullimin e pensioneve të veteranëve mund të sjell trazira

16/03/2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kërkesën e prokurorit të rastit të “veteranëve të rrejshëm”, Enver Krasniqi për pezullim të pagesave ... Read More