Tag: reagimet

COVID-19: Si reagon truri gjatë ditëve të izolimit?

25/03/2020

Në situata të paparashikueshme, reagimet e trurit të njeriut janë shumë interesante. Këtë e thonë ekspertët të cilat kanë arritur të identifikojnë reagimet e trurit ... Read More

Ndryshoni jetën me Raportin Epigjenetik në Human Plus – caktoni dietën ideale ushqimore dhe mësoni më shumë rreth trupit tuaj

30/04/2019

Në raport me mjedisin dhe reagimet e trupit tonë ndaj faktorëve të jashtëm dimë shumë pak. Ndikimi që ka mjedisi, mënyra e të ushqyerit etj, ... Read More

Nxënësit nga Kosova zënë vendin e dytë në rajon për kodim

05/04/2019

Me lojën e reflekseve (reaction game) e cila teston reagimet e njerëzve, nxënësit e Shkollës Fillore “Faik Konica” nga Prishtina kanë zënë vendin e dytë ... Read More

Liderët shtetërorë urojnë Kosovën për rezultatin në lojën me Danimarkën

21/03/2019

Pas përfundimit të ndeshjes, Kosovë-Danimarkë me rezultat 2 me 2, kanë ardhur edhe reagimet e krerëve të shtetit të Kosovës. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ... Read More

Serbinë e zemëron edhe Platforma e Kosovës për dialog

12/03/2019

Reagimet e ashpra të autoriteteve të Serbisë, madje edhe me tone fyese, lidhur me miratimin e Platformës së Kosovës për dialog me këtë vend nga ... Read More

Veseli: Marrëveshja Maqedoni-Greqi, krijon klimë të mirë për zgjidhjen e kontesteve tjera rajonale

25/01/2019

​Kryeparlamentari Kadri Veseli u është bashkuar liderëve të tjerë të Kosovës në reagimet pozitive për miratimin e marrëveshjes së Prespës nga parlamenti i Greqisë. “Pas ... Read More

Biznesmenët shprehen kundër tatimit progresiv

05/11/2018

5 Nëntor 2018 / 16:23 Nuk kanë të ndaluar reagimet e komunitetit të biznesit nga reformat e reja tatimore që këtë fundjavë i paralajmëroi Qeveria. ... Read More

Greqi, përplasje pozitë-opozitë për Marrëveshjen

17/09/2018

17 Shtator 2018 / 15:48 Në prag të referendumit në Shkup, riaktualizohen reagimet ndaj Marrëveshjes për emrin në Athinë. Lideri i partisë së koalicionit qeveritar, ... Read More

“Almiri”, Jovevski mbron rikualifikimin e lëndës

20/03/2018

20 March 2018 / 16:05 Protestat dhe reagimet në publik nuk do të ndikojnë ndaj Prokurorisë Publike që të rishqyrtojë vendimin e saj për rikualifikimin ... Read More