Tag: reagimeve

Presidenca i përgjigjet Ramës e BE-së: Le të këndojnë ‘na fitorja në fitorje’

23/05/2019

Ka ardhur një përgjigje tjetër nga Presidenca, pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje ... Read More

Ahmeti: Askush s’është tradhtuar nga shkrirja e Sekretariatit

19/03/2019

19 Mars 2019 / 15:43 Një javë pas reagimeve të krahut të luftës për shuarjen e Sekretariatit për implementimin  e MO-së, kreu i integristëve Ali ... Read More

Pr/Ligji për regjistrimin e popullsisë, të martën në Qeveri

07/03/2019

7 Mars 2019 / 15:45 Pas reagimeve në opinion, grafa për përkatësinë etnike u shtua në propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, megjithëse Enti Shtetëror i ... Read More

Nepotizmi, Ivanovska: Nëse nuk vërtetohen parregullsi, personat vazhdojnë me punën

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 22:15 Ditëve të fundit ka shumë reagimeve në opinion për nepotizmin në vend. Funksionarët vijojnë t’i punësojnë të afërmit e tyre ... Read More

Nepotizmi, Merko punëson vajzën në “Sistemin Kolektor”

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 18:23 Pavarësisht reagimeve në opinion  funksionarët vijojnë t’i punësojnë të afërmit e tyre nëpër institucione e ndërmarrje publike. Së fundmi mësohet ... Read More

The Game në albumin e ri flet për marrëdhënie seksuale me Kimin

27/01/2019

The Game ka shktaktuar një valë të re të reagimeve në gjithë skenën amerikane të shoubizit. Reperi nga Coptoni ka paralajmëruar albumin “Born to Rap” ... Read More

Zaev: Nuk do të ketë Ligj për standardin e deputetëve

26/12/2018

26 Dhjetor 2018 / 15:03 Ligj për standardin e deputetëve nuk do të ketë. Pas reagimeve në opinion, kryeministri Zoran Zaev garantoi se një ligj ... Read More

Vuçiç: Vendimi i Kosovës për taksat, i ndihmuar nga fuqitë e mëdha

22/11/2018

22 Nëntor 2018 / 15:28 Pavarësisht reagimeve, Prishtina Zyrtare nuk heq dorë nga taksa 100 % për mallrat serbe. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, tha ... Read More

Shfaqja e filmi “Tallja me Krishtin”, reagojnë aktorët dhe producentët shqiptar

06/10/2018

6 Tetor 2018 / 16:40 Pavarësisht reagimeve të shumta në opinion, filmi “Tallja me Krishin” i cili është kritikuar për skenat fyese dhe nxitëse të urrejtjes ... Read More

Intervista e vitit 1994: Si e mendonte Rugova këmbimin e territoreve me Serbinë

23/08/2018

Pas reagimeve rreth një postimi në Facebook të presidentit Hashim Thaçi, i cili i referohej një interviste të presidentit Ibrahim Rugova në vitin 1994, rreth ... Read More

Filmi i ri i Kevin Spacey pëson debakël, fiton vetëm 126 dollarë gjatë fundjavës

20/08/2018

Sipas reagimeve të para, filmi nuk arriti të tërheqë audiencat, kështu që fitoi vetëm 126 dollarë në fundjavën e hapjes. Po, ju po lexoni mirë. ... Read More

Paga e Thaçit, Haradinajt e Veselit me Ligjin e ri

21/07/2018

Disa mbajtën greva e ca të tjerë edhe protesta. Format e reagimeve ndaj draft ligjit për paga të Administratës Publike ka nxitur një valë reagimesh, ... Read More