Tag: Real

“Ke për ta kërkuar këtë moment me thikë në dorë, kur të të tradhëtojë”/ Dj Blunt dhe Real 1 nuk kursejnë as Sara Hoxhën

27/07/2020

Armiqësia e Dj Blunt dhe Real 1 ndaj Ledri Vulës prej kohësh vijon edhe në media. Shpesh këngëtarët nuk i kanë kursyer kritikat ndaj njëri-tjetrit ... Read More

Reali e mori me bujë, futbollisti nuk rikthehet në Madrid as sezonin tjetër

21/06/2020

Real Madridi pritet të mos e rikthejë sezonin e ardhshëm lojtarin e tij të huazuar te Real Sociedadi Martin Odegard. Media spanjolle “AS” raporton se ... Read More

Ndërroi jetë para pak ditësh, familja nuk po varros dot Lorenzo Sanz! Trupi i ish-presidentit të Reali ka humbur!

27/03/2020

Denoncim makabër i njërit prej fëmijëve të Lorenzo Sanz, ish-presidentit të Real Madridit, që ndërroi jetë për shkak të koronavirusit më 21 mars. Familja nuk ... Read More

“Do largohem shpejt, vajza ka ditëlindjen”/ Si e festoi Rea Xhillari 30-vjetorin e saj

19/02/2020

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar mbrëmë në “Real Story” të gazetarit Sokol Balla në televizionin “News 24”. Në nisje të emisionit, kreu i ... Read More

Brahim Diaz refuzon kalimin tek Getafe, përkundër mungesës së minutave

05/01/2020

15:51 | 5 Janar 2020 15:51 | 5 Janar 2020 Ylli i Real Madrid, Brahim Diaz, ka refuzuar kalimin tek skuadra e Getafe. Getafe është ... Read More

‘El Clasico’ e veçantë: Barcelona ka dominuar gjithmonë Realin kur janë përballur për lidershipin

16/12/2019

17:59 | 12/16/2019 Barcelona dhe Real Madrid do të vihen përballë njëra tjetrës gjatë së mërkurës mbrëma. ‘Blaugrana’ dhe ‘Los Blancos’ do të futen në ... Read More

Liga e Kampionëve: Kush me kë mund të takohet?

12/12/2019

Liverpool, Man City, Tottenham, Chelsea, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Valencia, Juventus, Napoli, Atalanta, Bayern Munich, Dortmund, RB Leipzig, Psg dhe Lyon, janë skuadrat që ... Read More

Ylli i Real Madridit, dëshira e madhe e Pep Guardiolas

22/10/2019

19:24 | 10/22/2019 Manchester City po kërkon të forcojë mbrojtjen me yllin e Real Madrid, Raphael Varane. Mbrojtësi francez, Raphael Varane, është dëshira e radhës ... Read More

Kjo është e ardhmja e Lucas Vazquez

20/10/2019

08:28 | 10/20/2019 Lucas Vazquez pritet të largohet nga Real Madrid në përfundim të këtij sezoni. 28-vjeçari nuk ka gjetur shumë hapësira në formacionin e ... Read More

Real Madrid sjell dy super yje në janar

03/10/2019

20:25 | 10/03/2019 Drejtuesit e Real Madrid nuk janë të kënaqur me paraqitjet e skuadrës këtë fillim sezon, duke regjistruar rezultate dëshpëruese. Pikërisht këto paraqitje ... Read More

Odegaard në formë të shkëlqyer, por Real Madrid kanë tjera plane

28/09/2019

19:30 | 28 Shtator 2019 martin-oegaard-real-sociedad-2019_zufjit3sf9ab1rk9mmwfkj887 19:30 | 28 Shtator 2019 Martin Odegaard nuk është pjesë e planeve të Real Madrid. Ylli norvegjez, Odegaard, po ... Read More

Oferta rekorde e Real Madridit për transferimin e Mbappes në vitin 2020

17/09/2019

13:43 | 09/17/2019 Kylian Mbappe është objektivi i madh i Real Madridit për vitin e ardhshëm. Real Madrid ka bërë gati një plan të madh ... Read More