Tag: recetë

Provojeni këtë recetë dhe kurrë më nuk do të vuani nga dhimbjet e shpinës dhe nervit shiatik!

18/11/2019

Provojeni këtë recetë për dhimbjen e shpinës dhe të nervit shiatikNe kemi vendosur të ju paraqesim një recetë dhe ju kurrë nuk do të vuani ... Read More

Pija magjike që heq dhjamin tek beli në vetëm 4 ditë

26/09/2019

Një super recetë për të humbur dhjamin e tepërt në zonën e barkut, është pija sekrete! Kjo pije do stimulojë trupin, duke konsumuar dhjamin dhe ... Read More

Shurupi i gjyshes që pastron mushkëritë dhe ju ndihmon kundër astmës, bronkitit, gripit dhe kollës

13/09/2019

Nëse jeni duke kërkuar për një recetë natyrale për të luftuar kollën, bronkitin dhe pneumoninë, jini të sigurt se keni gjetur zgjidhjen e shkëlqyer. Shurupi ... Read More

Kjo është pija që ua largon menjëherë dhimbjen e lukthit

31/08/2019

Një recetë e përbërë nga xhenxhefili dhe mjalti i shtëpisë, ku bëhet fjalë për një kombinim i cili ka ndikim pozitiv në apetit, lehtëson dhimbjet ... Read More

Shumë gra po duken më të reja, thjesht duke aplikuar këtë një herë në javë!

26/08/2019

Në këtë artikull ne do t’ju tregojmë sesi të fitoni 10 vite kohë. Kjo recetë me bazë orizin japonez kur përdoret siç duhet, rezultatet bëhen ... Read More

Receta që ndihmon në uljen e nivelit të triglicerideve dhe sheqerit në gjak: 100% e sigurt dhe natyrale

13/08/2019

Njerëz të ndryshëm e kanë përdorur këtë recetë për një kohë të gjatë dhe shumë prej tyre gëzojnë shëndet të plotë. Kjo mënyrë do t’ju ... Read More

Përzierja me vaj ulliri që shpërthen cistet ovariane pa dhimbje

27/07/2019

DYLLË DHE VEZË, RECETA RUSEKjo recetë është shpikur në Rusi dhe atje është shumë popullore. Gjithçka ju duhet janë 400 ml vaj ulliri (ose vaj ... Read More

Do të dukeni e re brenda 5 minutave, maska që bota po e quan magji

16/07/2019

Sot do t’ju tregojmë një recetë me dy përbërës natyralë, e cila përdoret si maskë shtëpiake kundër rrudhave dhe i eliminon të gjitha shenjat e ... Read More

Kripa e tepruar dhe kaliumi i mangët – rrezik për jetë

12/05/2019

Konsumimi i tepruar i kripës dhe konsumimi shumë i vogël i kaliumit janë recetë për vdekje të parakohshme, pohojnë hulumtimet nga qarqet e Qeverisë amerikane ... Read More

Receta 100 për qind natyrale që ju bën të mos keni nevojë për medikamente

17/04/2019

Sipas ekspertëve të mjekësisë alternative, kjo recetë është krejtësisht natyrale dhe ju bën që asnjëherë të mos keni më nevojë të shkoni në farmaci për ... Read More

Smoothie me banane dhe xhenxhefil për problemet me stomakun

13/04/2019

Më poshtë është një recetë natyrale dhe shumë e shëndetshme. Përbërësit: 1 banane, feta Jogurt dhe vanilje 1 lugë mjaltë ½ lugë xhenxhefil i freskët ... Read More