Tag: regjisori

Përvjetori i parë i martesës, dedikimi i veçantë i Jonida Vokshit për partnerin  

14/09/2020

Moderatorja simpatike, Jonida Vokshi dhe regjisori Besnik Krapin, një vit më parë kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre, duke i dhënë fund beqarisë. Katër muaj ... Read More

Nga vendi i dasmës tek emri i bebushit, Eduart Grishaj i tha të gjitha

22/07/2020

Regjisori Eduart Grishaj do të bëhet baba për herë të parë me partneren Arbana Osmani, ndërsa çifti është në pritje të një djali. Megjithatë, çifti ... Read More

‘‘U merr lekë për t’i futur në film?’’/ Revoltohet regjisori Hoxha, hedh gazetaren në pishinë: Fike atë kamer, mos më ngacmo

22/06/2020

Regjisori Drilon Hoxha ka kërkuar që të ndërpritet intervista me gazetaren Kilda Hysenbegasi, pasi kjo e fundit e pyet nëse ai u ka marrë para ... Read More

Arbana Osmanit i soset durimi, shprehet hapur për Eduard Grishajn

28/01/2020

Moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj, kanë vizituar muzeun “Krakowa”, duke ndarë mjaft detaje të dhimbshme nga keqtrajtimi i hebrenjve në kampet naziste. Ndërsa, ... Read More

Penelope Cruz dhe Antonio Banderas bëhen sërish bashkë në filmin “Dolo Y Gloria”

09/02/2019

Regjisori i njohur spanjoll, Pedro Almodovar, i ka bërë sërish bashkë Penelope Cruzin dhe Antonio Banderasin në filmin “Dolo Y Gloria” (“Dhimbje dhe lavdi”). Nga ... Read More

Enver Petrovci: Në Jugosllavi asnjëherë nuk mora kritika të këqija, në Kosovë po! (Video)

18/01/2019

Aktori dhe regjisori i njohur, Enver Petrovci ka rrëfyer në emisionin “Histori Suksesi” në RTV Dukagjini për jetën dhe karrierën e tij profesionale. Enver Petrovci ... Read More

Ndërron jetë ish-kreu i Kuvendit Lubisha Georgievski

06/12/2018

6 Dhjetor 2018 / 10:22 Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë regjisori maqedonas Lubisha Georgievski, në moshën 81 vjeçare njofton drejtori i Teatrit dhe Dramës, ... Read More