Tag: rekord

Thyhet edhe një rekord në Guinness, kjo është pica më e gjatë në botë

21/05/2020

Më shumë se 100 shefa kuzhine kanë vënë një rekord të ri në Librin e Guiness’it të enjten në Naples në Itali, duke pjekur një ... Read More

Rekord teknologjik, Wi-Fi në 700 kilometra distancë

09/12/2019

Universiteti Politeknik i Torinos ka vendosur një rekord teknologjik me shpikjen e lidhjes Wi-Fi midis një sensori dhe një marrësi më shumë se 700 km ... Read More

LAJMI I FUNDIT: Shiten të gjitha biletat e ndeshjes Kosovë – Çeki

19/08/2019

16:21 | 08/19/2019 Janë shitur në një kohë rekord biletat e ndeshjes Kosovë – Çeki. Pa kaluar as 15 minuta, tifozët e futbollit në Kosovë ... Read More

Aeroporti i Frankfurtit me rekord për udhëtarë brenda një dite

14/07/2019

Aeroporti i Prishtinës vitin e kaluar kishte shënuar rekord, ku brenda një dite i kishte shërbyer 14 mijë e 390 udhëtarëve. Ndërsa aeroporti i Frankfurtit ... Read More

Vetëm 21 vjeçare, por ka vizituar afër 200 vende të botës

07/06/2019

 Një rekord i ri botëror. Më 31 maj, vajza nga Kalifornia vizitoi vendin e fundit që i mungonte, Korenë e Veriut. Lexie u bë personi ... Read More

Drake thyen rekordin për numrin e shpërblimeve ‘Billboard Music Awards’

02/05/2019

Drake ka thyer rekord me marrjen e shpërblimevenë “Billboard Music Awards”. Mbrëmja e ndarjes së çmimeve “Billboard Music Awards 2019” u mbajt në MGM Garden ... Read More

Kjo gjë nuk ka ndodhur asnjëherë në Premierligë

28/04/2019

Premierliga ka shkruar sot historinë. Premierliga ka vendosur një rekord sot për herë të parë qysh nga themelimi si ligë. Manchester City dhe Liverpool, kanë ... Read More

Kjo këngëtare hap natën e madhe të “Billboard Music 2019”

28/04/2019

Ajo po thyen rekord klikimesh dhe tani mund ta shohim në hapjen e ngjarjes së madhe "Billboard Music 2019". Këngëtarja e njohur Taylor Swift do ... Read More

Harden vendos rekord të zi

21/04/2019

Pas paraqitjeve të jashtëzakonshme në sezonin e rregullt, James Harden ka vendosur një rekord të zi në ndeshjen e tretë të ‘play off’, kundër Utah ... Read More

Rekord klikimesh për Dhuratën dhe Soolking, “Zemër” arrin këtë shifër për një ditë

20/04/2019

Rekord klikimesh për Dhuratën dhe Soolking, “Zemër” arrin këtë shifër për një ditë Dhurata Dora dhe Soolking dje publikuan projektin e ri. Dhurata Dora dhe ... Read More

Chelsea vendos rekord në Evropë, lë prapa gjitha skuadrat angleze

19/04/2019

Chelsea vendos rekord në Evropë, lë prapa gjitha skuadra angleze ‘Blutë e Londrës’ nisën mirë takimin e kthimit, duke shkuar deri në 4:1 pas pjesës ... Read More

Giroud bën atë që ka bërë vetëm Lionel Messi këtë sezon

18/04/2019

Sulmuei francez, Olivier Giroud, ka regjistruar një rekord që ka arritur ta bëjë vetëm Lionel Messi gjatë këtij edicioni. Anëtari i Chelsea ishte startues në ... Read More