Tag: rekordin

Rekord në La Liga: Kjo është diferenca mes Barcës dhe Realit këtë sezon

19/05/2019

15:23 | 19 Maj 2019 15:23 | 19 Maj 2019 Ky edicion në La Liga do të futet në histori, për rekordin e pikëve që ... Read More

Talenti Kean thyen rekordin e Balotellit në Serie A, vazhdon formën e jashtëzakonshme

13/04/2019

Talenti Kean thyen rekordin e Balotellit në Serie A, vazhdon formën e jashtëzakonshme Tinejxheri i Juventus, Moise Kean, ka vazhduar formën e tij të lartë ... Read More

Messi rrezikon Pelen, shumë afër t’ia thyejë rekordin legjendës braziliane

01/04/2019

Vetëm 50 gola e ndajnë rekordin e Peles nga Lionel Messi, i cili mrekullinë mund ta bëjë qysh në edicionin e ardhshëm.Lionel Messi nuk ka ... Read More

Ramosi e përmirëson rekordin e tij mbresëlënës me një tjetër penallti “Panenka”

24/03/2019

Sergio Ramos e ka përmirësuar rekordin e tij tashmë mbresëlënës të shënimit të golave, me një tjetër penallti në stilin “Panenka” në triumfin e Spanjës ... Read More

Messi shumë pranë rekordit të Ronaldos në La Liga

18/03/2019

Lionel Messi ka nevojë vetëm edhe për një het-trik që ta barazojë rekordin e Cristiano Ronaldos në La Liga për më së shumti tregolësha. Superylli ... Read More

Llogaritet versioni më i gjatë i numrit Pi

14/03/2019

Një punëtore e gjigantit teknologjik Google ka thyer rekordin në llogaritjen e numrit Pi, duke arritur të llogarisë versionin më të gjatë të këtij numri ... Read More

Real Madridi gati ofertën prej 350 milionë eurove për Neymarin

08/03/2019

Florentino Perez ka vendosur që ta thyejë bankën për Neymarin, duke e thyer rekordin që është vendosur po nga ai. Synimi është për ta marrë ... Read More

Zgjidhet misteri dhe zbulohet ideatori i llogarisë së vezës në Instagram, që u bë sensacion (Foto/Video)

04/02/2019

Llogaria misterioze e Instagramit me fotografinë e një veze, që arriti të thyej rekordin e bukuroshes Kylie Jenner që kishte më së shumti pëlqime – ... Read More

PSV synon të thyejë rekordin e klubit me shitjen e Bergwijn

27/01/2019

PSV Eindhoven synon të thyejë një rekordin e klubit me shitjen e sulmuesit anësor, Steven Bergwijn. Bergwijn ka befasuar të gjithë me nivelin e lartë ... Read More

Arbnora Fejza-Idrizi merr certifikatën nga stafi i Librit Botëror “Guinness”

26/01/2019

Kosova tashmë zyrtarisht mban rekordin botëror për lulen origami më të madhe në botë, të punuar nga Arbnora Fejza-Idrizi. Fejza-Idrizi nga Skenderaj, me këtë lule ... Read More

Vazhdon rekordi i fitoreve për Z Mobile Prishtinën, mposht edhe Ponte Prizrenin

15/01/2019

Z Mobile Prishtina ka vazhduar me rekordin e fitoreve në edicionin e sivjetmë në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra kryeqytetase fitoi në “Sezai Surroi” ... Read More

KonSoni pretendon se veza që theu rekordin në Instagram është e tyre (Video)

15/01/2019

Mjaftoi që të postohet një fotografi e një veze në Instagram, që ta thyej rekordin botëror të pëlqimeve të cilin që nga viti i kaluar ... Read More