Tag: rend

Isufi: Të merret shembull krijimi i Gjykatës Speciale, dhe të krijohet edhe Tribunali ndërkombëtar

20/05/2019

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi në seancën plenare ku në rend dite është iniciativa për formimin e Tribunalit për gjenocid për krimet ... Read More

Modelja kosovare heq bikinit në pjesën e sipërme nga pushimet në Miami

23/04/2019

Modelja kosovare ka provokuar rënd nga pushimet në Miami. Modelja kosovare, Lorena Haliti e cila jeton dhe vepron në SHBA, ka provokuar ndjekësit me fotot ... Read More

Pacolli raporton para Komisionit për Integrime Evropiane

23/04/2019

Komisioni për Integrime Evropiane sot ka paraparë të mbajë mbledhjen e radhës. Në rend dite, është raportimi i zëvendëskryeministrit të parë dhe Ministrit të Punëve ... Read More

Aksident trafiku në magjistralen Tetovë-Gostivar, një viktimë dhe disa të lënduar

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T09:24:13+02:00 Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rënd trafiku në Magjistralen Tetovë-Gostivar, me ç’rast i vdekur ka mbetur një person dhe disa ... Read More

Regjistrimi i Popullsisë, në seancën e radhës qeveritare

26/03/2019

26 Mars 2019 / 14:30 As në seancën e sotshme qeveritare nuk u vendos në rend të ditës propozim-ligji për Regjistrimin e popullsisë, pasi që, ... Read More

Kuvend, interpelancë për punën e Spasovskit

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 8:55 Kuvendi sot do ta mbajë seancën e 86-të në të cilën në rend dite mes tjerash është edhe interpelanca për ... Read More

Sonte mblidhet Komiteti Ekzekutiv i LSDM-së

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 13:02 LSDM ka thirrur vazhdimin e mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv. Në rend dite, përveç zgjedhjeve presidenciale janë edhe pikat për zgjedhjet ... Read More

Ndryshimet e Kodit zgjedhor në seancë plenare

04/02/2019

4 Shkurt 2019 / 9:57 Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot të mbajë seancën e 83-të ku në rend dite është Propozim ligji për ndryshimin ... Read More

Nesër seanca për Buxhetin

19/12/2018

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sërish nesër në senacë plenare, ku në rend dite do të jetë edhe Projektligji i Buxhetit për vitin 2019. ... Read More

Sot vazhdimi i seancës së Kuvendit të Kosovës

04/12/2018

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare, ku në rend dite janë vazhdojë pikat e papërfunduara nga seancat plenare, mbajtur më 13 shtator, ... Read More

Sot mbahet mbledhja e Kryesisë, pritet të caktohet seanca për shqyrtimin e dytë të Projektligjeve për FSK-në 

03/12/2018

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot mban mbledhjen e radhës, në të cilën në rend dite janë pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur më ... Read More

Sot diskutohet për propozimin për amnisti të të akuzuarve të 27 prillit

26/11/2018

26 Nëntor 2018 / 9:31 Sot në rend dite në Kuvendin e Maqedonisë me procedurë të shkurtë në lexim të dytë është vendosur propozim-ligji për ... Read More