Tag: rëndë

Farat e selinos, zëvendësuese të paracetamolit

15/05/2019

Selinoja (lat. Apium graveolens L.) e njohur edhe si selin, selini me erë të rëndë (Korçë) është bimë barishtore shëruese. Nga grekët e njohur si ... Read More

Spalletti shpërthen ndaj gazetave italiane: E keni tepruar

14/05/2019

9:15 | 14 Maj 2019 09:15 | 14 Maj 2019 Kryetrajneri i Interit, Luciano Spalletti ka goditur rëndë gazetat italiane për raportimet se Antonio Conte ... Read More

Policia arreston dy persona në Prishtinë, për vjedhje të rëndë

10/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona me inicialet R.B. dhe B.K., të dyshuar për vjedhje të rëndë, rasti ka ndodhur në Prishtinë në rrugën ... Read More

Shpërndahen 150 pako ushqimore për familjet me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale në Gjilan

07/05/2019

Në shenjë solidariteti me familjet me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale, sot organizata “Islamic Relief Kosova”, tashmë e njohur me aktivitetet e saj humanitare, ... Read More

17 vjeçari i ishte vënë pas, adoleshentja shqiptare vetëhelmohet

05/05/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të diele, ku një adoleshente shqiptare është vetë-helmuar me pesticide si pasojë e përndjekjes së vazhdueshme që i ... Read More

Po ktheheshin nga një ‘sebep’, përplasen dy makina – një i vdekur dhe katër të plagosur rëndë në Peqin (Video)

03/05/2019

Një person ka humbur jetën, e ndërsa katër të tjerë janë plagosur rëndë, si pasojë e një aksidenti rrugor në Peqin. Ngjarja ka ndodhur te ... Read More

Thirrja telefonike nga Naser Pajazitaj, provë për dënimin e tij me burg të përjetshëm

02/05/2019

Thirrja telefonike e të akuzuarit për vrasje të rëndë, Naser Pajazitaj, ka qenë një nga provat në të cilat është thirrur Gjykata Themelore në Pejë, ... Read More

Mësuesja theret tri herë me thikë nga nëna e nxënëses, QKUK jep detajet – versioni i policisë dhe reagimi i Shpend Ahmetit

30/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në mëngjes ku një mësuese është therur me thikë në shkollën “7 Marsi”, në lagjen Kalabria në Prishtinë. ... Read More

Theret me thikë një mësuese në Prishtinë, arrestohet e dyshuara

30/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 10:30, në një shkollë në lagjen Kalabria në Prishtinë, ku një mësuese është therur me thikë. ... Read More

Ylli i Man Utd humb garat e  Kupës së Afrikës, pëson lëndim të rëndë

29/04/2019

Qendër mbrojtësi i Manchester United, Eric Bailly, ka pësuar një lëndim të rëndë, i cili duket se do t’ia humb garat e Kupës së Afrikës. ... Read More

Aksident i rëndë në Tiranë, vetura ndahet në dy pjesë (Foto)

29/04/2019

Një aksident i rëndë të hënën ka ndodhur në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në vendit të quajtur “Casa Italia”. Policia e Shqipërisë ka dal në ... Read More

Aksident i rëndë në aksin rrugor Kamëz-Fushë Krujë, dy të vdekur dhe dy të lënduar

27/04/2019

Një aksident i rëndë me pasojë dy të vdekur, ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Kamëz-Fushë Krujë, në vendin e quajtur rrethrrotullimi i ... Read More