Tag: rëndësishëm

PSG bën një hap drejt çerekfinales, nënshtron Unitedin në Old Trafford

12/02/2019

Paris Saint-Germaini ka bërë një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas fitores prej 2-0 kundër Manchester Unitedit në Old ... Read More

Suplementet më të mira për sy: Vitamina vitale për mirëmbajtjen e shikimit

11/02/2019

Sytë janë shumë të rëndësishëm, ndërkaq mos kujdesi ndaj tyre mund të rezultojë në humbje të shikimit. Është e rëndësishme të bëni kontrolle të shpeshta ... Read More

Ushqimet ‘e rrezikshme’ që nuk duhen konsumuar asnjëherë në mëngjes

02/02/2019

Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe që nuk duhet evituar për asnjë arsye. Por një mëngjes i ... Read More

Koha kur e hani mëngjesin ndikon në kualitetin e gjumit

18/01/2019

Gjumi është proces shumë i rëndësishëm kur flitet për shëndetin e një personi – mungesa e gjumit mund të shpijë në sëmundje serioze shëndetësore, si ... Read More

Qelizat kanceroze mund të vdesin kur i hani këto pesë ushqime

15/01/2019

Ju e dini sa i rëndësishëm është ushqimi për mirëmbajtjen e shëndetit. Vitaminat dhe mineralet që gjenden në ushqime janë kruciale për funksionimin e duhur ... Read More

Si ndikon kualiteti i gjumit në shëndet dhe mirëqenie

08/01/2019

A e dini se sa i rëndësishëm është gjumi për shëndetin tuaj të përgjithshëm? Siç duket, mungesa e gjumit mund të ndikojë te ne në ... Read More

Drejtori i Barçës, Amor: Coutinho mendon më shumë për skuadrën se vetën, është një nga më të mirët në botë

07/01/2019

Drejtori i Barcelonës, Guillermo Amor, e ka cilësuar Philippe Coutinhon si lojtar të rëndësishëm për të ardhmen e klubit pavarësisht se braziliani nuk po luan ... Read More

Notat e lojtarëve: Manchester City 2-1 Liverpool, Sterling lojtar i ndeshjes

04/01/2019

Manchester City ka bërë një hap të rëndësishëm në garën për titullin e Ligës Premier duke e mposhtur liderin Liverpool. Në ndeshjen e zhvilluar në ... Read More

Nga 1 janari hyn ne fuqi paga e re minimale në Shqipëri

27/12/2018

Këshilli i Ministrave i Shqipërisë miratoi një vendim të rëndësishëm për rritjen e pagës minimale në rang vendi, ku nga 1 janari paga minimale nuk ... Read More

Agon Amiga njofton për anulimin e koncerteve gjatë gjithë fundvitit

25/12/2018

Reperi i njohur, Agon Amiga ka bërë një njoftim të rëndësishëm së fundmi për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social Instagram. Ai ka ... Read More

Vitamina që jua përmirëson shikimin dhe i mban sytë të shëndetshëm

17/12/2018

Shëndeti i syve është tejet i rëndësishëm – nëse nuk kujdeseni mirë për ta, ju mund ta humbni shikimin. Pirja e duhanit, konsumimi i tepërt ... Read More

Mourinho për Kloppin: Besoj se me rëndësi janë trofetë

14/12/2018

Jose Mourinho thotë se “trofetë janë të rëndësishëm” gjatë vlerësimit të Liverpoolit të Jurgen Klopp. The Reds janë në krye të Ligës Premier pas gjashtëmbëdhjetë ... Read More