Tag: rendit

Indeksi i shëndetit 2019, Shqipëria renditet më keq në Europë

30/04/2019

Shqipëria u rendit në vendin e 82 nga 84 qytetet që janë marrë në shqyrtim në Europë për sa i përket Indeksit të Shëndetit. Për ... Read More

Dieta mesdhetare zyrtarisht më e shëndetshmja e 2019-ës

27/04/2019

Çdo vit, raporti i SHBA-ve dhe Raporti Botëror rendit dietat më të mira për vitin në vazhdim. Për 2019-ën, dieta mesdhetare mori çmimin më të ... Read More

Gjithçka që duhet të dini për rangimin e Kosovës në listën e re të FIFA-s

26/03/2019

FIFA, si organ qeverisës i futbollit botëror, i rendit kombëtaret më të mira pas çdo afati të ndeshjeve kombëtare, varësisht nga rezultatet e fundit.Aktualisht, Kosova ... Read More

Kuvendi debaton sot në seancë të jashtëzakonshme për bllokimin e KQZ-së nga presidenti

13/03/2019

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë të jashtëzakonshme, ku pikë e vetme e rendit të ditës është debati parlamentar në lidhje me bllokimin ... Read More

Glauk Konjufca: Edhe pse juria profesionale ishte kundër, qeveria financoi filmin më të dobët

12/03/2019

Sot në Kuvendin e Kosovës është mbajtur seanca jashtëzakonshme me të vetëm pikë të rendit të ditës. Deputetët kanë diskutuar për vendimet e Qeverisë së ... Read More

Nis seanca e jashtëzakonshme, mungojnë deputetët e koalicionit qeverisës (Video)

12/03/2019

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës me të vetëm pikë të rendit të ditës, e cila është diskutimi për vendimet e Qeverisë ... Read More

Nesër mbahet seancë e jashtëzkonshme e Kuvendit të Kosovës

11/03/2019

Kuvendi i Kosovës, nesër nga ora 10:00 do të mbajë seancë të jashtëzakonshme. Pikë e vetme e rendit të ditës në këtë seancë  është debati ... Read More

Shqipëria ndër vendet me nivel të lartë vdekjesh nga aksidentet

21/02/2019

Organizata Botërore e Shëndetesisë e rendit vendin tonë ndër shtetet me nivel të lartë vdekjesh në aksidentet rrugore. Vetëm në muajin janar sipas Institutit të ... Read More

Ngacmoi seksualisht 15-vjeçaren, arrestohet polici në Shkodër (Video)

11/02/2019

Një efektiv i forcave të rendit në Gruemirë të Malësisë së Madhe u arrestua për ngacmimin seksual të një 15-vjeçareje. Pas denoncimit në portale dhe ... Read More

Lonely Planet: Shqipëria në destinacionet më të mira 2019

02/02/2019

Faqja e njohur e internetit që u kushtohet udhëtimeve turistike Lonely Planet, rendit Shqipërinë në destinacionet më të mira për vitin 2019 duke e krahasuar ... Read More

Zyrtarët policorë të rendit publik pajisen me armë të gjata (Video)

01/02/2019

Zyrtarët policorë të rendit publik të disa drejtorive rajonale dhe stacioneve policore, janë pajisur me armë të gjata, të cilat do t’i bartin gjatë patrullimi. ... Read More

Rendi i ditës për seancën e nesërme të Kuvendit, ku pritet të votohet edhe buxheti

01/02/2019

Nesër me fillim nga ora 10:00, Kuvendi i Kosovës do të mblidhet për shqyrtimin e 9 pikave të rendit të ditës. Në mesin e tyre, ... Read More