Tag: renditjen

‘Daily Mail’ shkruan për vrasjen e vëllait të modeles, nga jeta luksoze tek krimi si në filma

04/01/2020

Në një shkrim të gjatë, media britanike bën renditjen e fakteve kohë pas kohe, për të dalë në titullin: “A e ka bërë njërin sy ... Read More

Qyteti që ka pagat më të larta…

23/05/2019

Qyteti në bregun perëndimor të Shteteve të Bashkuara kryeson renditjen për pagat më të larta dhe të ardhurat e mbetura në dispozicion pas qirasë, sipas ... Read More

Sot tërhiqet shorti për zgjedhjet në veri

30/04/2019

Sot do të bëhet tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike dhe kandidatëve në fletëvotimet e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë në komunat veriore. ... Read More

Roma bindëse ndaj Cagliarit, merr përkohësisht vendin e katërt në renditjen e Serie A

27/04/2019

Roma bindëse ndaj Cagliarit, merr përkohësisht vendin e katërt në renditjen e Serie A Skuadra e Romës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në kuadër ... Read More

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritët në pozitë, Shqipëria humb një vend

07/02/2019

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka publikuar renditjen më të re të kombëtareve të të gjitha kontinenteve. Kosova para fillimit të kualifikimeve për kampionatin evropian ... Read More