Tag: rënë

Miliona ueb-faqe janë bllokuar gjatë ditës së sotme, kjo është arsyeja

02/07/2019

Cloudflare ka rënë dhe bashkë me të edhe shumë ueb-faqe, në mbarë botën. Kjo kompani që ofron shërbime të sigurisë dhe domenit për ueb-faqe, është ... Read More

Shërbimet e Google bien nga sistemi

02/06/2019

Tani për tani, të gjitha shërbimet e kompanisë gjigante ‘Google’ kanë rënë nga sistemi. Këtu përfshihen Youtube, Google Analytics dhe Adsense. Krahas kësaj, probleme ka ... Read More

Kujtohen dëshmorët e Kaçanikut në 20 vjetorin e rënies

21/05/2019

Në nderim të rënies së dëshmorëve Kemal Thaçi e Ekrem Gudaqi, si dhe dëshmorëve tjerë të rënë më 21 maj 1999 në komunën e Kaçanikut, ... Read More

Zarife Hasanaj shpallet “Dëshmore e atdheut”

09/05/2019

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka pas kthimit nga Letonia, ka vizituar familjen e nëntetares së rënë në krye të detyrës Zarife Hasanaj. Në një njoftim ... Read More

Vendoset pllaka përkujtimore në vendin e rënies së gjeneral Luan Haradinaj

04/05/2019

Sot është vendosur pllaka përkujtimore, në vendin ku 22 vite më parë ka rënë heroikisht gjeneral Luan Haradinaj. Lajmin e ka dhënë Muahmet Bojku, i ... Read More

Facebook bie nga sistemi

02/05/2019

Uebfaqja e dytë me përdorur në botë, Facebook ka rënë nga sistemi. Arsyeja e kësaj rënie, mund të jetë për shkak ndryshimeve të paralajmëruara nga ... Read More

iPhone-at po shiten më pak se kurrë më parë

01/05/2019

Shitjet e telefonëve të kompanisë Apple, iPhone, kanë rënë në shkallën më të ulët ndonjëherë, bazuar në të dhënat e tre muajve të parë të ... Read More

Shyrete Behluli me renë e saj i këndojnë Nexhmije Pagarushës në këngën e re

30/04/2019

Shyrete Behluli me renë e saj i këndojnë Nexhmije Pagarushës në këngën e re Shyhrete Behluli dhe reja e saj Learta po vijnë me një ... Read More

Zbulohet në Çirez lapidari i gjashtë dëshmorëve

30/04/2019

Në fshatin Qirez të Drenicës janë përkujtuar dëshmorët që kanë rënë për liri. Aty u zbulua edhe lapidari i dëshmorëve Zymer Ferati, Aziz Ferati, Osman ... Read More

Lëndohet një punëtor në Prishtinë, bie nga një ndërtesë

26/04/2019

Një punëtor 23-vjeçar ka rënë sot nga një ndërtesë derisa ishte duke punuar.  Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora ... Read More

Presidenti Thaçi dekoroi dëshmorët e Betejës së Majdanit dhe Melenicës me urdhrin “Hero i Kosovës”

26/04/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në Akademinë Përkujtimore për dëshmorët e rënë në Betejën e Majdanit dhe Melenicës, ka thënë se sot është ... Read More

Ra nga kati i gjashtë, gruaja nga Ferizaj dërgohet në QKUK

25/04/2019

Një grua ka rënë sot nga kati i gjashtë i një ndërtese në Ferizaj, por fatmirësisht ajo ka shpëtuar. Kështu ka bërë të ditur për ... Read More