Tag: rënien

Uji i hudhrës, përfitimet e mëdha për shëndetin në vetëm 15 ditë

25/04/2020

Shumë njerëz përdorin ujin e hudhrës për të forcuar flokët, parandaluar rënien e tyre dhe ushqyer ato. Hudhra është një nga përbërësit më të përdorur ... Read More

Pse lëngu i qepës është numër një për rënien e flokëve?

03/11/2019

Në fakt, shumë tonikë për rënien e flokut e kanë si bazë lëngun e qepës dhe është provuar klinikisht se ky lëng funksionon kundër rënies ... Read More

Doni të dobësoheni? Pini ujë me limon për 14 ditë

23/10/2019

Shtyllat kryesore të misionit për rënien nga pesha janë: ushqyerja e shëndetshme dhe aktiviteti fizik. Nëpërmjet tyre, rënia nga pesha është e shëndetshme dhe nuk ... Read More

Vajza që ndërron lëkurën çdo javë, realizon ëndrrën e jetës

21/09/2019

Jeyza Gary, vajza me çrregullimin e rrallë që i shkaktoi rënien e lëkurës çdo 12 ditë është shfaqur në kopertinën e “Vogue Italia”.“Kam lindur me ... Read More

Pesë pemët që e ngadalësojnë rënien e flokëve

20/08/2019

Kur është fjala për flokët e holla apo rënien e tyre, shumica e meshkujve e kërkojnë ndihmën e ndërhyrjeve kirurgjike apo produkteve të ndryshme. Pro, ... Read More

Ruçi: Ushtarakja Zarife Hasanaj, dëshmore e paqes

06/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi shprehu sot ngushëllimet për rënien në krye të detyrës, në misionin në Letoni, të ushtarakes Zarife Hasanaj. ″Në ... Read More

Skuadra e Florent Hadërgjonajt bie nga Premierliga, gati dy muaj para fundit të ligës

30/03/2019

Klubi i Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Toën, e ka siguruar rënien nga Premierliga, edhe pse fundi i ligës është gati 2 muaj larg. Që nga sezoni ... Read More

Jashari thotë se marsi u kushtohet dëshmorëve, bën thirrje për unitet nga varret e tyre

29/03/2019

Është përkujtuar në Skenderaj, 29 marsi që shënon rënien heroike të Avdullah Kodrës në vitin 1999. Për të nderuar kontributin e tij gjatë luftës në ... Read More

Rënia e dhëmbëve dhe sëmundjet e zemrës

28/03/2019

Studimi i shkencëtarëve suedezë nga Universiteti i Upsalës ka lidhur rënien e dhëmbëve me praninë e një vargu të faktorëve të rrezikut për sëmundje të ... Read More

Formacionet zyrtare, Chievo – Roma

08/02/2019

Roma do të luajë si mysafir i Chievos që këtë edicion është duke e rrezikuar rënien.   Giallorossët kanë bërë disa ndryshime në formacion nga ... Read More