Tag: reperëve

“Janë ca fëmijë që s’ja vlen…”, Noizy ‘ndez’ sherrin me Stresin dhe Feron: Le të vdesin në heshtje…

13/04/2020

Duket se kjo kohë ka ndezur një ‘sherr’ virtual mes reperëve shqiptarë. Ka qenë Fero ai që i ka hedhur benzinë zjarrit, duke i bërë ... Read More

Mahmut Ferati nuk i njeh këto dy artiste shqiptare

15/06/2019

14:39 | 06/15/2019 Mahmut Ferati ka habitur me përgjigjen kur u pyet të zgjedh mes dy repereve të njohura. Mahmut Ferati ishte protagonisti i kësaj ... Read More

Geti apo Unikkatil? Ja kë zgjodhi Fiona Gllavica

30/04/2019

Fiona Gllavica ka zgjedhur mes reperëve, Getoar Selimi dhe Unikkatil. Aktorja Fiona Gllavica ka qenë së fundmi pjesë e emisionit ‘Mirage’, konkretisht rubrikës ‘Kë zgjedh’, ... Read More

Tyga blen qafore 500 mijë dollarëshe

19/04/2019

Tyga konsiderohet të jetë njëri nga reperëve më të pasur në botë. Reperi ka shpenzuar 500 mijë dollarë në akcesorin e tij më të ri, ... Read More

Trim Jetullahu paralajmëron projektin e ri

16/04/2019

Trim Jetullahu është njëri prej reperëve më të pëlqyer shqiptarë. Ai është mjaft aktiv në projekte muzikore ku lirshëm mund të themi se sjell shpesh ... Read More

A ishte reagimi i Dafina Zeqirit kundërpërgjigje ndaj Ledri Vulës?

16/04/2019

Ka ardhur reagimi i Dafina Zeqirit, pas deklaratës së Ledrit për fjalorin e repereve femra Ledri Vula mbrëmë e ka publikuar një Instastory pranë të ... Read More

Dafina Zeqiri në përkrahje të repereve shqiptare

16/04/2019

Dafina Zeqiri është shprehur publikisht në përkrahje të repereve shqiptare dhe thotë se kishte mungesë të tyre. Dafina Zeqiri përmes një postimi në InstaStory, ka ... Read More

Ledri Vula për reperet femra: Mund të bëjnë reptura të mira edhe pa sharë

15/04/2019

Ledri Vula ka sqaruar se nuk ka asgjë kundër repereve femra. “Edhe femrat ja kanë nisë me repovat (të bëjnë rep), diçka nuk është në ... Read More

S4MM e quan ‘legjendë’ reperin e njohur shqiptar

15/04/2019

S4MM ka treguar se kë prej reperëve të estradës sonë e vlerëson më shumë për muzikën që bën. S4MM është ndër artistt më të pëlqeyer ... Read More

Nga e mori epitetin “MMV”? Flet Getoar Selimi

06/04/2019

Getoar Selimi është njëri prej reperëve më të suksesshëm shqiptarë. Getoar Selimi ka qenë i ftuar sonte (e shtunë) në një intervistë për “Xing”, ku ... Read More

Fifi publikon klipin e ri, Rina ka dy fjalë për të

01/04/2019

Disa kohë më parë media u pushtua nga debatet dhe ironitë e repereve kundrejt njëra-tjetrës. Mes tyre kanë qenë edhe Fifi me Rinën, të cilat ... Read More

Cardi B nuk duket aspak mirë pa makijazh, fshin videon nga Instagrami pak minuta pasi e publikoi

22/03/2019

Cardi B vazhdon të mbetet një prej repereve më të dëgjuara dhe të komentuara në botë. Së fundmi, ajo vendosi tu japë mundësinë fansave për ... Read More