Tag: respektuar

38 vjeç por akoma bën diferencën, ja vendimi që ka marrë Ibra për të ardhmen

15/05/2020

Zllatan Ibrahimoviç u rikthye në Milano për të respektuar kontratën që ka me kuqezinjtë deri në fund të qershorit, ama suedezi nuk ka në plan ... Read More

Edhe Luana e izoluar/ Moderatorja: Laj enët, por më ka marrë malli për mamin dhe Marinën

20/03/2020

E mbyllur këto ditë në shtëpi është edhe Luana Vjollca. Duke respektuar rregullat, ajo duket se po e kalon këtë pushim thuajse si gjithë të ... Read More

Pasagjerja hap derën e aeroplanit “për të marrë ajër”

26/09/2019

Është i habitshëm veprimi i një pasagjereje në aeroplan, duke mos i respektuar rregullat në udhëtim. Ajo hapi derën e daljes së urgjencës para ngritjes. ... Read More

Shuani etjen me këto pije në ditët e nxehta

16/06/2019

Sigurisht që me të nxehtin duhet të pish më shumë lëngje. Ekuacioni është matematikë dhe duhet respektuar në mënyrë rigoroze. Por jo të gjitha pijet ... Read More

Menaxhon energjinë e 1,800 objekteve në Zvicër, njihuni me shqiptarin e suksesshëm Bashkim Dyla (Video)

09/04/2019

Bashkim Dyla sot është inxhinier i energjisë shumë i respektuar në Bazel të Zvicrës. Ai ka ardhur me një rrëfim interesant për emisionin “Histori Suksesi” ... Read More