Tag: rezolutën

Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë – gjithçka që ndodhi gjatë seancës së Kuvendit

17/05/2019

Kuvendi i Kosovës në seancën e mbajtur të enjten ka miratuar rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Kjo rezolutë u miratua me 79 vota për ... Read More

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

16/05/2019

Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Lexo po ... Read More

Analistët të ndarë rreth asaj nëse Kosova duhet të krijojë Tribunalin për krimet serbe

14/05/2019

Kryesia e Kuvendit ka proceduar në Kuvend rezolutën për krijimin e një Tribunali për krimet që ka kryer Serbia në Kosovë. Kjo rezolutë pritet të ... Read More

Thaçi kërkon që urgjentisht të nxirret rezolutë për krimet e Serbisë të kryera në Kosovë

01/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar që me urgjencë, Kuvendi i Kosovës ta nxjerrë rezolutën për gjenocidin dhe krimet e Serbisë të kryera ndaj ... Read More

S’ka kuorum për rezolutën mbi kompensimin e orëve të humbura

28/03/2019

Për shkak të mungesës së kuorumit, Kuvendi i Kosovës nuk e ka votuar projekt rezolutën për kompensimin e orëve të humbura nga SBASHK-u. Shefi i ... Read More

Rezoluta për zhbllokimin e KQZ-së nuk ka kuorum të votohet, mbyllet seanca

13/03/2019

Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar rezolutën për zhbllokimin e KQZ-së, rezolutë kjo e propozuar nga LVV. Pas fjalimeve të deputetëve, kryesuesi i Kuvendit, ... Read More

Taksa e dialogu, temë bisedimi mes ekipit negociator e Mogerinit

08/01/2019

8 Janar 2019 / 16:24 Delegacioni shtetëror i Kosovës ka paraqitur sot në Bruksel rezolutën dhe ligjin për dialogun. Sipas tyre, BE ka shprehur qëndrimin ... Read More

Krasniqi: Nëse marrëveshja me Serbinë nuk miratohet në Kuvend, do të ketë pasoja politike për Kosovën (Video)

17/12/2018

Jeta Krasniqi nga KDI ka thënë se subjektet politike duhet të reflektojnë mbi rezolutën e PSD-së, pasi kjo e fundit është më përbërëse se rezolutat ... Read More

Kurti për PSD-në: Ata që iniciuan Rezolutën për dialog me Serbinë, janë në mandatin e tyre të fundit

16/12/2018

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka komentuar rezolutën e PSD-së, për dialogun e cila u votua në Kuvend, ditë më parë. Përmes një shkrimi në ... Read More

Thaçi përshëndet votimin e Rezolutës që e bën Limajn e Ahmetin kryenegociatorë

15/12/2018

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të shtunën Rezolutën për dialogun me Serbinë e propozuar nga PSD-ja. Pas miratimit të rezolutës ka reaguar Presidenti Hashim ... Read More

Rezoluta e për dialogun me Serbinë e miratuar në Kuvend

15/12/2018

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sonte Rezolutën për dialog, e propozuar nga PSD-ja. Projekt-Rezolutë mbi Procesin e Dialogut për Normalizimin e Marrëdhënieve ndërmjet Republikës ... Read More

Kuvendi nesër mbanë seancë për dialogun me Serbinë

14/12/2018

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenare lidhur me rezolutën e dialogut me Serbinë. Burime të Telegrafit brenda Kuvendit, kanë thënë se seanca ... Read More