Tag: rezolutës

Haradinaj: Miratimi i sotëm në i Rezolutës që dënon gjenocidin serb në Kosovë, veprim i duhur i të zgjedhurve tanë

16/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se miratimi i rezolutës nga Kuvendi që dënon gjenocidin serb është veprim i duhur. Në një status në ... Read More

Thaçi: Mirëpres miratimin e Rezolutës e cila dënon gjenocidin e shtetit serb në Kosovë

16/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mirëpritur miratimin e rezolutës nga Kuvendi i Kosovës për dënimin e gjenocidit serb. Në një status në llogarinë e ... Read More

Limaj: Vendet perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë në mohimin e krimeve

16/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. ... Read More

Vetëvendosje thotë se Qeveria Haradinaj po tenton të shkatërrojë Telekomin

12/01/2019

Moszbatimi i dymbëdhjetë pikave të rezolutës së miratuar në Kuvendin e Kosovës, tash e gjashtë muaj për ndërmarrjet publike të Telekomit dhe Postës së Kosovës, ... Read More

Aprovimi i rezolutës fuqizon Kosovën në dialogun me Serbinë

17/12/2018

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se miratimi i rezolutës dhe mandatimi i ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, përveçse tejkalon ngërçin politik, fuqizon edhe ... Read More

VV: Grupi kosovar i dialogut, grup për Thaçin dhe Serbinë

16/12/2018

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas votimit në Kuvendin e Kosovës të Rezolutës ku përfshihet edhe delegacionit shtetëror për dialogun me Serbinë, duke ka vlerësuar se ... Read More

Pas miratimit të rezolutës për dialog, Haziri: E keni ndarë skenën politike, por nuk mund ta ndani Kosovën

16/12/2018

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për dialogun me Serbinë, duke thënë se me këtë  akt është përjashtuar ... Read More

Mustafa: Rezoluta për dialogun me Serbinë, mashtrim dhe blerje kohe për koalicionin qeverisës

16/12/2018

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se votimi në Kuvend i rezolutës së propozuar nga PSD për dialogun me Serbinë, nuk ... Read More

Kurti: Pas miratimit të ligjeve për Ushtrinë, shpejt u shtrinë

16/12/2018

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas miratimit të Rezolutës për dialogun me Serbiinë, duke thënë se me këtë dikush donte ta zvogëlonte ... Read More

Vuçiqi: Me rezolutë, Kosova ia mbylli derën dialogut

15/12/2018

Pas miratimit të Rezolutës për dialog nga Kuvendi i Kosovës, ka reaguar Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Vuçiq sipas medieve të Beogradit ka thënë se nuk ... Read More

​Hoti për PSD-në: Kosova nuk mund të përfaqësohet me partitë që mbajnë mandat të huaj

15/12/2018

Pas miratimit të Rezolutës për dialog nga Kuvendi i Kosovës, ka reaguar Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti. Përmes një shkrimi në Facebook, ... Read More

Haradinaj: Me votimin e rezolutës Kuvendi merr primatin në dialog

15/12/2018

Në prag të mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme për miratimin e rezolutës së PSD-së për dialogun me Serbinë, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë ... Read More