Tag: rezultat

Chelsea pëson nga Evertoni, mbetet prapa në garën për top-katërshe

17/03/2019

Me rezultat 2-0, Evertoni i është gëzuar fitores kundër Chelseat para tifozëve në Goodison Park, në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në Ligën ... Read More

Feronikeli me pesë yje, fitore e thellë e liderit ndaj Trepçës ‘89

17/03/2019

Feronikeli ka arritur të shënojë fitore të thellë përballë Trepçës ’89 me rezultat 5-0. Që nga fillimi i ndeshjes vendasit ishin më të mirë në ... Read More

Celina i dëshpëruar pas humbjes ndaj Cityt

16/03/2019

Swansea City nuk arriti gjysmëfinalen e FA Cup pasi pësoi humbje nga Manchester City me rezultat 2-3 në çerekfinale. Më i miri në këtë ndeshje ... Read More

Swansea 2-3 Man City: Notat e lojtarëve, Celina më i miri për vendasit në çerekfinalen e FA Cup

16/03/2019

Manchester City nuk lejoi që të befasohet nga Swansea në çerekfinale të FA Cup dhe në fund fitoi me rezultat 2-3 dhe kështu u kualifikua ... Read More

Real Madrid 2-0 Celta Vigo: Notat e lojtarëve, Marcelo më i miri

16/03/2019

Real Madridi arriti fitore ndaj Celta Vigos me rezultat 2-0 në Santiago Bernabeu në kuadër të xhiros së 28-të në La Liga. Për skuadrën e ... Read More

Roma pëson humbje nga Spali

16/03/2019

Me rezultat 2-1, skuadra e Spalit e ka mposhtur Romën para tifozëve në Stadio Paolo Mazza. Zhvillohej minuta e 22-të e takimit, kur u zhbllokua ... Read More

Arsenali bindshëm ndaj Rennesit, Topçinjtë kalojnë në çerekfinale të EL

14/03/2019

Arsenali ka përmbysur skuadrën franceze, duke e mposhtur me rezultat 3-0 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës. Arsenali e nisi mirë ndeshjen ... Read More

Formacionet zyrtare, Arsenal – Rennes: Topçinjtë me më të mirët kërkojnë rikthimin

14/03/2019

Arsenali kishte humbur ndeshjen e parë me rezultat 3-1 ndaj Rennes në Ligën e Evropës. Në ndeshjen kthyese Unay Emery ka startuar me formacion më ... Read More

Formacionet zyrtare, Dinamo Kiev- Chelsea

14/03/2019

Chelsea pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Dinamo Kievit me rezultat 3-0 do të tentojë që ta ruajë epërsinë e krijuar në ndeshjen kthyese. ... Read More

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 1-3 Liverpool: Mane yll i mbrëmjes, Neuer dështim

13/03/2019

Liverpooli ka arritur të shënojë fitore në shtëpinë e Bayern Munich me rezultat 3-1 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Anglezët arritën ... Read More

Jo vetëm Ronaldo – Douglas Costa i kundërpërgjigjet Simeones me festën e njëjtë pas fitores sw Juves

13/03/2019

Juventusi ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-0 ndaj Atletico Madridit për ta përmbysur rezultatin nga ndeshja e parë që ishte 2-0 për spanjollët. ... Read More

Tifozët e përshëndesin Ronaldon me duartrokitje në një restorant në Torino pas ndeshjes

13/03/2019

Juventusi fitoi me rezultat 3-0 në Allianz Stadium ndaj Atletico Madridit dhe kështu u kualifikua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të gjithë golat për ... Read More