Tag: rezultatin

Ushqimet që duhet t’i hani pas ushtrimeve të palestrës

02/12/2019

Çka hani pas ushtrimeve mund ose të ju ndihmojë, ose të ua prish rezultatin tuajJacueline Howart, autore e artikujve të shëndetësisë në CNN, ka treguar ... Read More

Shqipëria ‘poker’ me Islandën, merr tre pikë të arta

10/09/2019

22:45 | 09/10/2019 Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4-2, duke mbajtur gjallë objektivin europian. Një përballje tepër emocionuese ku u shënuan plot 6 gola! ... Read More

I pësoi nëntë gola, por veprimi i portierit të San Marinos ka shokuar të gjithë

09/06/2019

17:03 | 06/09/2019 Rusia regjistroi rezultatin më të lartë në histori të shtunën, duke shpartalluar 9-0 San Marinon, rezultat ky i pritshëm duke e ditur ... Read More

Leicester 3:0 Arsenal, notat e lojtarëve

28/04/2019

Arsenal është befasuar nga Leicester City duke u mposhtur me rezultatin 3:0. Kjo humbje për Arsenal erdhi në kuadër të xhiros së 36-të të Premierligës, ... Read More

“Raketa” i shënon edhe Bayern Munich

24/04/2019

Werder Bremen ka arritur të barazojë rezultatin në 2:2 ndaj Bayern Munich, në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë. Është ylli i Kosovës, Milot Rashica, që ... Read More

Juventus në ‘shok’, Ajax përmbysë rezultatin

16/04/2019

Ajax ka arritur të përmbys rezultatin ndaj Juventusit. Skuadra holandeze është duke fituar 1:2 në Torino. Matthijs de Ligt ka shënuar për Ajax në minutën ... Read More

Rihapet sfida në Torino, Ajax barazon gjithçka

16/04/2019

Nuk ka zgjatur shumë epërsia e Juventusit ndaj Ajax. Mysafirët kanë arritur të barazojnë rezultatin në 1:1 ndaj Juventusit në Torino. Është Van De Beek ... Read More

Allegri tregon gjasat për rikthimin e Ronaldos ndaj Ajax

07/04/2019

Juventus e ka vazhduar mbrëmë rrugëtimin e lehtë në Serie A, duke shënuar fitore me rezultatin 2:1 në përballjen ndaj Milan. Kështu, ‘zonja e vjetër’ ... Read More

Guardiola me statistikë të jashtëzakonshme pas fitores ndaj Brighton

06/04/2019

Manchester City ka triumfuar me rezultatin minimal 1:0, në përballje me Brighton & Hove Albion. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për fazën gjysmëfinale të Kupës ... Read More

Ylfete Fanaj nga Prizreni sërish rizgjidhet deputete në Parlamentin Kantonal

31/03/2019

“Jam shumë e gëzuar: me 6908 vota të fituara, kam arritur rezultatin më të lartë në qytetin e Lucernit dhe jam rizgjedhur (në Parlamentin e ... Read More

Holanda barazon gjithçka, Depay i shënon Gjermanisë

24/03/2019

Holanda ka barazuar në 2-2 rezultatin ndaj Gjermanisë në ndeshjen që po zhvillohet në “Johan Cruijff Arena”.Pak minuta pasi Matthijs de Ligt shënoi gol për ... Read More

Hetemaj i shënon gol të bukur me kokë Milanit

09/03/2019

Chievo ka barazuar rezultatin ndaj Milanit dhe me rezultatin 1-1 skuadrat kanë shkuar në pushimë. Golin e barazimit për vendasit e shënoi Përparim Hetemaj në ... Read More