Tag: rezultojë

Vetmia vret më shpejt sesa mbipesha

30/06/2019

Sipas ekspertëve, vetmia mund të rezultojë në 50% rritje të shanseve për vdekje të parakohshme, që është rrezik më i ulët krahasuar me 30% të ... Read More

Thaçi – Vuçiq në Munih: Flasin për taksën, dhe vazhdimin e dialogut (Video)

16/02/2019

Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar sot në Munih se marrëveshja finale do të rezultojë me njohjen reciproke Kosovës-Serbi dhe pranimin e vendit tonë në OKB, ... Read More

Ky truk për dy minuta do të vrasë dëshirën tuaj për ushqimin e yndyrshëm

15/02/2019

Kjo dietë do të rezultojë si më e shëndetshmja në botë me të cilën shumica e njerëzve do t’i zgjidhin problemet me mbipeshën Shkencëtarët kanë ... Read More

Suplementet më të mira për sy: Vitamina vitale për mirëmbajtjen e shikimit

11/02/2019

Sytë janë shumë të rëndësishëm, ndërkaq mos kujdesi ndaj tyre mund të rezultojë në humbje të shikimit. Është e rëndësishme të bëni kontrolle të shpeshta ... Read More

Recetë: Lëngu i limonit me kripë himalaje mund ta ndalojë migrenën brenda pak minutave

16/01/2019

Migrena shkakton dhimbje të padurueshme dhe intensive, dhe shpeshherë mund të rezultojë si mungesë e mineraleve të caktuara në trup. Dhimbjet e migrenës janë të ... Read More

Mungesa e konsensusit mes partive mund ta çojë vendin në zgjedhje deri në fund të vitit (Video)

15/08/2018

Mungesa e konsensusit politik për zgjedhje, mund të rezultojë me një ngërç politik, e vetëm pastaj të mund të organizohen zgjedhjet e reja. Kështu vlerësojnë ... Read More