Tag: rezulton

Ky lëng i thjeshtë që kemi në shtëpi shëron mëlçinë menjëherë

09/10/2019

Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato të grupit B, aminoacide, enzima dhe ... Read More

Lëngu që të gjithë e kemi në shtëpi e që ka shumë veti shëruese

09/10/2019

Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato të grupit B, aminoacide, enzima dhe ... Read More

Na e mbajtën të fshehur! Ky lëng i thjeshtë që kemi në shtëpi shëron mëlçinë menjëherë

07/10/2019

Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato të grupit B, aminoacide, enzima dhe ... Read More

Është zbuluar koha më e mirë kur duhet të rrezatoheni kundër kancerit, në mënyrë që të ulni të gjitha efektet e padëshirueshme

03/05/2019

Terapia kundër kancerit nuk rezulton gjithmonë me efekt të njëjtë te të gjithë pacientët Radioterapia e cila u jepet disa pacientëve të sëmurë nga kanceri ... Read More

Studimi: 70 mijë vdekje në vit si shkak i qëndrimit ulur gjatë

02/04/2019

Ulja për një kohë të gjatë duket se po rezulton në një dëmtim serioz të shëndetit tuaj.Sipas shifrave të reja, më shumë se një e ... Read More

Mbetjet e rrezikshme në Kosovë – rrezikohet jeta e qytetarëve

30/03/2019

Kosova rezulton të jetë e ngulfatur nga materie me rrezikshmëri të lartë në shumicën e qyteteve. Mitrovica është kampion me posedim të këtyre materieve, ndërkohë ... Read More

Përgjimi i Vangjush Dakos në dosjen e përgjimeve të trafikantëve

26/10/2018

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, rezulton të jetë përgjuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në një bisedë telefonike me një person që ... Read More

Zhduket një person në Lipjan

23/10/2018

Një person nga komuna e Lipjanit, rezulton i zhdukur që 11 ditë. Familjarët të cilët kanë lajmëruar rastin në polici, kanë thënë se që nga ... Read More

Që nga e ënjta asnjë informatë për zhdukjen e 22 vjeçares nga Skenderaj, Arbnora Dobra

29/09/2018

Arbnora Dobra, 22 vjeçare, nga qyteti i Skenderajt, rezulton e zhdukur që nga mëngjesi i ditës së enjte. Arbnora ishte nisur për një intervistë pune ... Read More

Vjena vlerësohet si qyteti më i mirë në botë për të jetuar

14/08/2018

Sipas një anketimi të ri, rezulton se Vjena është qyteti më i mirë në botë për të jetuar. Kryeqyteti austriak ka dalë në maje të ... Read More

Përtypja e çamçakëzit gjatë stërvitjeve ju ndihmon të digjni më shumë kalori

10/06/2018

Sipas hulumtimeve të kryera nga shkencëtarët e Universitetit Waseda, rezulton se përtypja e çamçakëzit gjatë ecjes e rritë pulsin e zemrës dhe ndihmon në djegien ... Read More

Indeksi global i paqes, Kosova më e rrezikuara në rajon

08/06/2018

Në Indeksin e Paqes Globale, Kosova rezulton vendi më i rrezikuar në rajon. Instituti për Ekonomi dhe Paqe, me seli në SHBA, ka botuar raportin ... Read More